comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Çağdaş Sevinç: 'Pepe ile Van Persie arasındaki fark'

16 Ocak 2018, Salı 19:43
Çağdaş Sevinç: 'Pepe ile Van Persie arasındaki fark'

Süper Lig'de sezonun devre arasında üç büyüklerin gündemi Bein Sports'un Detay programında masaya yatırıldı.

FutbolArena - Süper Lig'de üç büyükler devre arasıda farklı konular ile gündeme geliyor. Beşiktaş, "Come to Beşiktaş" lansmanı ile gündem olurken, Galatasaray'da başkanlık seçimi, Fenerbahçe'de ise Robin van Persie'nin satılması gündemde... Çağdaş Sevinç, Detay programında bu konular hakkında yorumlarda bulundu.

"TÜRK FUTBOLU ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM"
Beşiktaş'ın 'Come to Beşiktaş' lansmanı ile ilgili konuşan Çağdaş Sevinç, "Bir Türk futbol kulübünün buna kafa yorması bile önemli bir gelişme. Bunu beğenen çıkar beğenmeyen çıkar bunlar başka konular. Bu önemli bir adım. Bu adımı Avrupa'nın büyük kulüpleri 20 yıl önce atmaya başlamıştı. Manchester City uzakdoğu kampına ilk 21-22 yıl önce gitmiş. Tabii ki Beşiktaş bu kulüplerle mücadele edebilecek ölçüde değil ama bu adımları atmak önemli. Türk takımları bunları yapmakta çok geç kalmıştı. Keşke Türk takımları bu alanda rekabet etse." dedi.

"POTANSİYEL ORTADA"

Türk takımlarının popülerlik olarak büyük bir potansiyeli olduğunu da söyleyen Çağdaş Sevinç, "Sosyal medyada en çok takip edilen ilk 20-25 kulübü içinde bizim kulüplerimiz var" dedi. 


Galatasaray'da seçimi kim kazanır? Mustafa Cengiz mi, Dursun Özbek mi?


Galatasaray'da seçim konusuna da değinilen programda Dursun Özbek'in favori olsa da diğer aday Mustafa Cengiz'in de iyi bir hazırlık yaptığına değinildi. Ayrıca Galatasaray'da borçlar nedeniyle transfer yapılamadığı da söylenirken, Riva ve Florya'nın satılmasına rağmen borçların fazla düşmemesine dikkat çekildi.

PEPE VE ROBİN VAN PERSİE ÖRNEĞİ

Programda son olarak Fenerbahçe'de Robin van Persie'nin ayrılışı da konuşulurken Çağdaş Sevinç, "Bonservis ve maaş olarak 20 milyon 830 bin euroya mal oldu ve karşılığında da çok fazla bir şey vermedi" dedi. 

Türk kulüplerinin amatör şubeleri kapatmaya yöneldiği bugünlerde Van Persie'nin maaşının Basketbol şubesine ayrılan bütçenin tamamından fazla olduğu da konuşuldu.

"TÜRKİYE'NİN SORUNU YAŞLI FUTBOLCULAR"

Çağdaş Sevinç Türkiye'den oyuncu satışının az olduğunu söylerken, "İngiltere son 2-3 yılda dış transfere tam 4 milyar euro harcamış ancak Türkiye'den İngiltere'ye sadece Enes Ünal'ı ve şimdi de Cenk'i satmışız. Bu 4 milyar eurodan %1'i bile biz alamamışız" dedi. Sevinç Türk takımlarının Van Persie'de olduğu gibi çok yaşlı futbolcu almasının da bunu doğurduğunu belirtti. 

Yine de Eto'o gibi, Pepe gibi oyuncuların aldığı paranın karşılığını vermeye çalıştığını belirten Çağdaş Sevinç, Robin van Persie'de bunun için bir istek de görülmediğini ve özellikle bu sezon sadece parasını almayı düşündüğünü belirtti.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)