comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Burak Yılmaz'dan veda: 'Kulübüm kontratımı karşılayamazdı'

25 Temmuz 2020, Cumartesi 18:51
Burak Yılmaz'dan veda: 'Kulübüm kontratımı karşılayamazdı'

Burak Yılmaz, Lille'e transferinin perde arkasını anlattı ve hakkındaki iddialara yanıt verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş'tan Lille'e transfer olan Burak Yılmaz, ayrılığın ardından TRT Spor'a canlı yayına bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı. 

"TRANSFERİMİ YÖNETİMİMİZLE ORTAK KARAR ALDIK"
Bana bir teklif geldi. Bu teklif gelince açıkçası yönetimimizle oturup konuştuk. Böyle bir teklif olunca ne yaparız diye birlikte karar aldık. Ortak bir karar aldık. Yönetimimiz ve başkanımızın ne kadar zor durumda olduğunu biliyorum. Kontratımla alakalı vazgeçtiğim şeyler oldu.

"KULÜBÜMÜZÜN KARŞILAYAMAYACAĞI BİR KONTRATIM VARDI"

Önümüzdeki senelerdeki kontratlarımdan vazgeçeceğim şeyler olacaktı, büyük indirim yapabilirdim fakat kulübümüzün karşılamayacağı bir kontratım vardı. 

"AZ ÖDEME ALDIM AMA HİÇ PROBLEM ETMEDİM"

Hiç kırgınlığım çok. Çok duygusal bitti hatta. Büyük bir tutar bıraktım. Zaten 1 sene boyunca az ödeme almıştım diğer arkadaşlarım gibi. Bunları hiç problem etmedim. Sayın Fikret Orman ve sayın Ahmet Nur Çebi zamanlarında asla para konuşmadım. Hatta çok uzun süreler ara almadan devam ettim. Bunun hiç lafını yapmadım. 

"TÜRK OYUNCULAR HEMEN HAİN İLAN EDİLİYOR"

Yabancı futbolcular parasını alamadığını gerekçe göstererek gidebiliyor. Ancak Türk futbolcular bunu yapmak istediklerinde kadro dışı kalıyor. Türk futbolcular haklarını aradıklarında hain ilan ediliyor ve kadro dışı bırakılıyor. 

"BEŞİKTAŞ'TA HİÇBİR ZAMAN PARA PROBLEMİM OLMADI"

Para haberleri niye çıkıyor? Kötü çocuk gösterilmeye çalışıyorum. Seven var, sevmeyen var. Para konusu benim milli takımdaki prim krizinden beri karın ağrım. Ben parayla alakalı sadece Trabzonspor'da gündeme geldim. Onun da bambaşka sebepleri vardı ve orada da konu para değildi. Hele ki Beşiktaş'ta hiçbir zaman para konusunda problem olmadı. Sayın başkanımızı arayıp sorsunlar.  Beşiktaş bilerek oyuncusuna para vermemezlik diye bir durum yok. Var da vermiyor değil. Hakkını yiyemeyiz. Her yerde mağduriyetler oluyordu. 1 sene beklediysek, 2 sene daha bekleriz. Her zaman bekleriz. 

"TRANSFER BİTTİĞİ İÇİN LİLLE SON MAÇTA OYNAMAMA İZİN VERMEDİ"

Dünyanın hiçbir yerinde transfer netleştiğinde oyuncu oynamaz. Lille izin vermedi. Transfer bu şekilde oluyor. Eğer prensipte anlaşma varsa oyuncu maça çıkmaz. Sergen hoca da bu şekilde maça çıkıyor. Beni bırakıp gidenlerle aynı kefeye koymasınlar. Benim biten transferim var. Çin'e giderken de Konyaspor maçında oynamamıştım. Bu resmi bir kuraldır.

"BEŞİKTAŞ DA BENİ İSTERSE TEKRAR SEVE SEVE GELİRİM"

Çin'e gittiğim zaman tekrar dönersem Galatasaray'a dönmek isterim demiştim. Galatasaray o zaman beni istemedi. O yüzden Galatasaray'a gelme ihtimalim ortadan kalktı. Eğer Beşiktaş da beni isterse seve seve. Devam ediyorsam oyuncu olarak, hocalığa başlamışsam hoca olarak, yönetici olursam yönetici olursam, arkadaş istiyorlarsa arkadaş olarak. Abi, kardeş. Her şekilde. 

"HAKKINIZI HELAL EDİN

Eğer Beşiktaş taraftarları üzerinde küçücük bir hakkım varsa, ben sonuna kadar hakkımı helal ediyorum. Beşiktaş taraftarları da haklarını helal etsinler. Allah hepinizden razı olsun. Sizi çok seviyorum."
Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!