comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Burak Yılmaz'dan transfer itirafı! 'Teklif geldi'

07 Ocak 2020, Salı 14:07
Burak Yılmaz'dan transfer itirafı! 'Teklif geldi'

Beşiktaş'ın yıldızı Burak Yılmaz, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Süper Lig'de ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş'ta Burak Yılmaz basın mensuplarının karşısına geçti. Milli futbolcu, kamp çalışmalarından takımın son durumuna kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

"SİVAS MAÇINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"
"Bugün ilk antrenmanıma çıktım ama tatilde de sürekli çalışıyordum. Fenerbahçe maçında ufak bir sakatlığım olmuştu ama şu anda her şey yolunda. Bundan sonra bir sakatlık olmadan devam edeceğimi düşünüyorum. Sezonun ilk yarısında beklentilerin altında kaldık. Bunun birçok sebebi oldu. Oyuncular olarak biz sorumluluğu üstümüze alıyoruz. Hep birlikte oturup konuştuk ve hedefe ulaşmak için ne yapacağımızı biliyoruz. Havamız iyi, Sivas maçını dört gözle bekliyoruz."

"TEKLİFLER OLDU AMA TRANSFER AKLIMDA YOK"

"İlk imzamı atarken de bunun son olması için dua ettim. Burada bırakmayı çok istedim. Teklifler oluyor, olacaktır da. Sahada işini yaptığın sürece bunlar olacak. Beşiktaş benim için başka bir duygu. Tarif edemiyorum bunu. Allah'tan tek dileğim şampiyon olmak. Kesinlikle burada kupa kaldırmak istiyorum. Hayallerimde, aklımda sadece bu var. Transfer kesinlikle aklımda yok."

"ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ YÜKSEK"

"Şampiyonluk şansımız çok yüksek. İlk maçımız içeride Sivas'la. Taraftarımızın doldurduğu bir statta kazanırsak puan farkı 4 olacak. Bu çok önemli. İlk maçın Sivas'la olması bizim için bir avantaj. Sivasspor'un çok değerli bir hocası ve başkanı var. Kesinlikle bu durumda olmaları tesadüf değil. Çok iyi Türk oyuncuları var. Kazandığımız takdirde özgüvenli bir Beşiktaş olacaktır."

Aydın Cingöz (FutbolArena) : "Bu sezon Avrupa'da Başakşehir dışında temsilcilerimiz kötü performans sergiledi. Bunun nedeni ne?"

"Her camianın en büyük isteği Türkiye'de şampiyonluktur. Bunun bilinçaltımıza yerleştiğini düşünüyoruz. Avrupa'ya konsantre olamadık diyemem ama önceliğimiz Türkiye olduğu için kendi adımıza başarısız olduğumuzu söyleyebilirim. Türkiye'de şampiyon olmanın getirdiği haz bizi burayı öncelikli görmemize neden oldu.

Aydın Cingöz (FutbolArena) : "2016'dan sonra halk Milli Takım'dan kopmuştu. Şimdi ne değişti de Milli Takım'da bu noktaya geldik?"

"Herkesin çok sevdiği bir Milli Takım haline geldik. Genç kardeşlerimiz kişilik ve karakter olarak özel insanlar. Onların değerini bilmek lazım. Basın da burada milli takıma büyük önem verdi. Hep pozitif ve itici mesajlar verildi. Şenol Hocamız var, kendisine karşı duygusal bağım var. Geç de olsa hak ettiği yerde. Güzel bir insan, adaletli kararlar alabilecek biri. Sonuçlar da kendiliğinden geldi. Umarım bu beraberlik EURO 2020'de de devam eder. Aile olduk."

Aydın Cingöz (FutbolArena) : "İstenmeyen adam konumuna gelen Arda Turan için ne söylemek istersin?"

"Arda hakkında olumsuz haberleri görünce içim cız etmiyor değil. Ülkenin en büyük markalarından birinden bahsediyoruz. Arda'nın da kendi hataları vardır, objektif konuşacağım. Fakat biraz da elinden tutmamız gerekiyordu. Neden Arda'ya karşı böyle davrandık bilmiyorum. Ben yemem, yediririm. İçmem, içtiririm. Türk insanın fıtratında bu vardır. Arda çok karakterli bir adamdır. Düzgündür, güçlüdür. Buralardan çıkacağını biliyorum. Onun sahada başarıya ihtiyacı var. Arda'nın kalbinde ne olduğunu çok iyi biliyorum. İnşallah gönlündeki olur.""SAHADA FİT OLMAK İSTİYORUM"

"Sahada fit olmak istiyorum. Ayağımın kırılması beni çok etkiledi. Allaha şükürler olsun şu anda iyi bir kamp geçiriyorum. Herkesin beklediğini ikinci yarıda göstereceğime inanıyorum. Biz takım olarak ikinci yarıda gereğini yapacağız. Eksiklerimiz elbette var ve bunlar için çalışıyoruz." 

"CÜNEYT ÇAKIR'A İTİRAZ ETSEK DE BİR ŞEY DEĞİŞMEZDİ"

"Fenerbahçe maçında bir tepki versek de bir şey değişmezdi. Sevgili Cüneyt Çakır o gün için 10 kişi de itiraz etsek bir değişme olmayacaktı. Reaksiyon vermemize fırsat vermeden taç kullanılmıştı. Hakemler de elbette insan ve onların da üzerinde büyük bir baskı var. Allah onların da yardımcısı olsun. Fakat biz biraz fazla yara aldık hakem hatalarından. Ben onlara asla kötü söz söylemedim. 5 takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği yerde insanoğlu hata yapacaktır ama biz biraz fazla yara aldık."

"ARDA'NIN GÖNLÜNÜ BİLİYORUM"

"Arda ile sürkeli konuşuyorum ama Beşiktaş'la ilgili haberler nasıl çıkıyor bilmiyorum. Beşiktaş'ın Arda ile ilgili bir tasarrufu varsa Burak Yılmaz'a ihtiyacı yok. Beşiktaş'a da, Arda'ya da bu saygısızlıktır. Böyle bir gündemin olmadığını biliyorum. Arda'nın da kalbini, gönlünü biliyorum. Allah inşallah onun gönlüne göre verir."

"CENK TOSUN'A, 'COME TO BEŞİKTAŞ' DİYORUM"

Everton'dan ayrılması gündemde olan Cenk Tosun hakkında sorulan soruya da yanıt veren Burak Yılmaz, "Cenk Tosun'a söyleyebileceğim tek şet, "Come to Beşiktaş" olur." dedi.

Geçen Şenol Hoca ile konuştuk. Hocamın gönlünde var. İnşallah ben de sağlıklı ve fit olurum. Bana da ihtiyaç olursa seve seve gereğini yaparım

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)