comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Burak Yılmaz: 'Beşiktaşlılığım sorgulanmasın'

24 Nisan 2020, Cuma 13:08
Burak Yılmaz: 'Beşiktaşlılığım sorgulanmasın'

Beşiktaş'ın golcüsü Burak Yılmaz, kulübün sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Burak Yılmaz, siyah beyazlıların Instagram hesabında canlı yayına katıldı. Milli futbolcu, gündeme dair konularla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"TEMKİNİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ"
"Diğer ülkelerdeki can kayıplarına bakılırsa Türkiye en güvenilir ülke şu anda. Elbette ne olursa olsun bir can bile çok önemli. Ölen insanların hepsine rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Ne kadar en güvenli ülke olsak da bir can kaybı bile üzüntü verici. Durumu yakından takip etmeye çalışıyorum. Yavaş yavaş sanki kontrol altına alınıyor gibi görünüyor ama yine de temkini elden bırakmayalım. Böyle bir süreci ilk defa yaşıyoruz. Ne kadar dirayetli ve inatçı olursak bu süreci o kadar erken atlatacağımıza inanıyorum. Yaklaşık 35 gündür evdeyim. Hayatımda belki de ilk kez bu kadar uzun süre evde kaldım. Artık işimizi çok özledik. Pskiolojik olarak da çok yorulduk ama sağlam kalmaya ve evde inatla kalmaya devam etmeliyiz."

"BEŞİKTAŞLILIĞIM BABAMDAN GELİYOR"

"Benim Beşiktaşlılığım babamdan geliyor. Babam da Beşiktaş'ta forma giydi. Bana da nasip oldu. Kaptanlığa kadar geldim. Antalyaspor'da oynarken başkanımız Menderes Türel beni çağırmıştı ve, "Beşiktaş, Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray seni istiyor. Nereye gitmek istersen oraya göndereceğim" dedi. Ben de 'Beşiktaş'tan başka hiçbir yere gitmem' dedim. Menajerlerim geldi, o zaman 20 yaşındaydım. Onlar da anlayışla karşıladı ve Beşiktaş'a geldim. Böyle bir Beşiktaşlılığım vardı. Bu konunun konuşulmasını da artık istemiyorum. Trabzonspor beni tekrardan Türk futboluna kazandırdı. Belki ikinci lige gidecek adamdım ama beni aldılar ve Türk futboluna kazandırdılar. O yüzden Trabzonspor formasını öptüm. Galatasaray da beni Avrupa'ya taşıdı. Onu da inkar edemem. Avrupa çapında bir oyuncu olmamı sağladılar. Fakat iki camia da benim Beşiktaşlı olduğumu bilir."

"BÖYLE BİR DURUMDA PARA KONUŞACAK BİR İNSAN DEĞİLİM"

"İnsanlarımız büyük bir sıkıntıda. İnsanlarımız hayatlarını kaybediyor. Böyle bir ortamda ödemeleri konuşacak bir insan değilim. Böyle bir insan vicdansızdır zaten. Artık bu konunun kesilmesini istiyorum. Başkanımızla 5-6 gün önce görüştüm, "Bu dönemde yanınızdayım. Ne istiyorsanız yapalım. Ben her zaman sizinleyim" dedim. Daha ne yapabilirim? Ben kaptan olarak her zaman elimi taşın altına soktum, her zaman da sokmaya hazırım."

"LİG BİR ŞEKİLDE OYNANACAKTIR"

"Lig bir şekilde oynanacak ve bitecek. Biz de antrenmanlarımıza başladık. Hazır olmaya çalışıyoruz. Evde fit kalma diye bir durum olamaz. Futbol başka bir oyun. Haziran sonuna doğru lige başlayacağımızı düşünüyorum. Çok fazla ara vermeden yeni sezona da başlayacağımızı tahmin ediyorum. Zaten çok fazla ara verilirse performans ve mental olarak hazır olamayabiliriz. Yaz tatili diye bir şey olmamalı. İşimiz bu, paramızı kazanıyoruz. Tatil önemli değil. Haziran sonu gibi ligin başlayacağını hissediyorum."

"EN İYİ TARAFTAR VE STAT BEŞİKTAŞ'TA"

"Hayatım boyunca gördüğüm en iyi taraftar Beşiktaş tararı. En iyi stat Vodafone Park. "Kalbimin en orta yerinde büyük bir yangın var alevler içinde" marşını çok seviyorum."

"ÇİN'DEN DAHA ÇOK HASTALIK GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

"Ben Çin'den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok. Bir Türk'ün yaşayabileceği bir yer olarak görmüyorum. Ben de zaten 2 sene kalıp döndüm."

"YEMEK YAPMAYI BİLMİYORUM"

"Yemek yapmayı bilmiyorum, yapamam. Evde Playstation oynuyorum, film izliyorum, dizi izliyorum. Bol bol kitap okuyorum. Çocuklarla vakit geçiriyorum. Eşim güzel yemekler yapıyor. Kilo aldığımı düşünüyorum. Bugünden itibaren oruçluyuz. Allah kabul eder inşallah."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da! 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!