comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bülent Uygun'dan flaş Beşiktaş sözleri: 'Planlamayı kimler yaptıysa Beşiktaş'ın başarısızlığına...'

02 Mart 2018, Cuma 22:03

Al Gharafa Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk futbolu ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını yorumladı. 

FutbolArena - Katar Ligi'nde Al Gharafa'nın teknik direktörlüğünü yapan Bülent Uygun, TRT Spor'un konuğu oldu. Türk futboluna dair açıklamalarda bulunan deneyimli teknik adam, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendirdi ve Beşiktaş'ın bir adım önde olduğunu söyledi. 

"TÜRKİYE'DEN FUTBOLCU TRANSFERİ..."
Türkiye'den de birçok futbolcu kardeşimizin ismi geçti. Yeni sezonda da yeni geçmesi çok doğal. Bana kalsa Emre Akbaba, Deniz Türüç gibi futbolcular da büyük yetenek. Ancak onların genç ve idealist olması, büyük takımlara kendilerini empoze edecek olmalarından dolayı zor olacak. Ben Türkiye'den futbolcu ve antrenör arkadaşlarımın da burada olmasını, Katar futboluna katkı yapmalarını istiyorum. İnşallah elimizden geldiği kadar bu konuda başarılı oluruz. 

"BAŞAKŞEHİR ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPTI"

Türkiye Süper Ligi mükemmel geçiyor. Başakşehir'e ayrı parantez açmak istiyor. Göksel Gümüşdağ ve Abdullah Avcı'nın beraberliği, yetkilerin hocaya verilmesi, sistemin kurulması, takım mühendisliğiyle birlikte ekonomik desteğin büyük olmasıyla buralara gelen kulüp oldu. 

"TUDOR'UN ACISI BÜYÜK OLDU"

Tudor Karabükspor'da ufak bir başarı yakalayınca hemen büyük takımları yönetebileceği zannedildi. Onun acısı yaşandı. Bir bocalama dönemine girince Fatih Terim gibi Türkiye'nin en büyük duayeniyle o krizden çıktılar. 

"BEŞİKTAŞ'IN BAŞARISIZLIĞINA SEBEP OLDULAR"

Beşiktaş'ın yarışta handikabı oldu. Şampiyonlar Ligi'nde Salı günü oynadı, Cuma günü ligde oynadı ve hep puan kaybetti. Buradaki planlamayı yapan arkadaşlar kimse, maalesef yanlış planlama yaparak Beşiktaş takımının şu ana kadar ligdeki birçok başarısızlığına sebep oldu. Beşiktaş'la ilgili özel yaptırım yapmaları gerekirdi. 

"FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYON OLABİLMESİ..."

Fenerbahçe istediği transferleri yapamamış olsa bile şu anda kadro yapısıyla şampiyon olabilme kadrosuna sahip. 

"BEŞİKTAŞ AVANTAJLI"

Bülent Uygun son olarak Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında hangi takımı önde gördüğü sorusuna, "Şampiyonluğa bana göre Beşiktaş'ın bir adım daha yakın görünüyor." dedi. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.