comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Boyko'dan Beşiktaş ve Şenol Güneş itirafları: 'Hatalı bendim!'

23 Nisan 2020, Perşembe 00:58
Boyko'dan Beşiktaş ve Şenol Güneş itirafları: 'Hatalı bendim!'

Denys Boyko, Beşiktaş dönemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena Dış Haberler - 2017 yılında Beşiktaş'a transfer olan fakat siyah beyazlılardaki dönemi kısa süren ve beklenildiği gibi geçmeyen Boyko, sosyal medyadaki canlı yayında Beşiktaş dönemine dair çarpıcı itiraflarda bulundu. 

"BEŞİKTAŞ'TAN AYRILINCA SORUNUN BENDE OLDUĞUNU ANLADIM"
Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra sorunun bende olduğunu anladım. Adaptasyon süreci de oldu tabi. Ancak Beşiktaş'a giderken fazlasıyla özgüvenliydim. Avrupa Ligi'nde final oynayan Dnipro kalecisiydim. Kendimi iyi hissediyordum ve Beşiktaş benim için büyük bir adımdı. Bana şans gelmesi için yedek oturmak ve beklemek zorundaydım. Çünkü teknik direktör karar veriyordu.

"ŞENOL GÜNEŞ OYUNCULARLA KONUŞMAYI PEK SEVMEZDİ, AYRICA İNGİLİZCE BİLMİYORDU"

Teknik Direktör ile aran nasıldı? sorusuna yanıt veren Boyko, "Beşiktaş'ta forma giyerken oyuncularla konuşmayı çok fazla sevmeyen bir teknik adamla çalıştım. Şenol Güneş oyuncularla çok fazla konuşmayı sevmezdi. Ayrıca İngilizce bilmiyordu. Ben de Türkçe bilmiyordum. Tercümanımız vardı. Tercüman aracılığıyla konuşuyorduk ama kendimi iyi ifade edemiyordum. Ancak çok başarılı bir teknik direktördü. Bazı durumlar yaşandı ama genelde hatanın bende olduğunu biliyordum.

"ŞANS BULDUĞUMDA BAŞARISIZ OLDUM"

Türkiye Kupası'nda bana şans geldiğinde başarısız oldum. Oyuna psikolojik olarak hazır değildim. Sakin de değildim. O dönem sadece kupa maçlarında şans buluyordum. Şenol Güneş kazanan kadroyu bozmak istemiyordu. Sonrasında bir sakatlık yaşadım. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da! 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!