comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Bobo: 'Beşiktaş'tan ayrılmayı hiç istemedim ama...'

29 Aralık 2017, Cuma 20:20
Bobo: 'Beşiktaş'tan ayrılmayı hiç istemedim ama...'

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Bobo, Türkiye'de geçirdiği yılları Brezilya basınına anlatırken siyah beyazlı kulüpten ayrılış şekliyle ilgili son derece çarpıcı ifadeler kullandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın eski golcülerinden ve şu anda Avustralya Ligi takımlarından Sydney'de futbol hayatını sürdüren Bobo, Brezilya basınına verdiği röportajda Türkiye'de geçirdiği günlerinden de bahsetti. Bobo özellikle Beşiktaş'ta yaşadığı yılları unutamayacağını ve siyah beyazlılarda çok güzel günler geçirdiğini söyledi. 

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Bobo, Türkiye'de Beşiktaş'tan sonra Kayserispor'da da forma giymişti. Ancak Brezilyalı yıldız özellikle Corinthians'tan sonra Beşiktaş'a geliş sürecinin kendisi açısından dönüm noktası olduğunu söyledi. 
Brezilya basınında Esporte'ye konuşan Bobo, "Türkiye'ye çok genç yaşta gittim. İlk aylar benim için çok zor geçmişti ama gerek insanlar, gerek takım arkadaşlarım çabuk adapte olmam konusunda bana çok yardımcı oldular. Türkiye'de Brezilyalı futbolculara da büyük bir eğilim var. Bunun da katkısı olmuştu." ifadelerini kullandı. 

"BEŞİKTAŞ'TA ÇOK GÜZEL GÜNLERİM OLDU"

Beşiktaş'ta çok güzel günler geçirdiğini söyleyen Bobo, "Liverpool'a karşı İstanbul'da kazandığımız 2-1'lik maçı unutamam. Büyük bir zaferdi. O maçta golüm vardı ve insanlar çılgınca seviniyordu. Gerçekten tarihi bir andı. Bunun yanı sıra Beşiktaş'ta benim için unutulmaz maçlar Fenerbahçe'ye karşı kazandığımız Türkiye Kupası finalleriydi. Özellikle 4-2 kazandığımız maçta o sezon ligde de şampiyon olmuştuk ve 2 kupayı birden almıştık. Çok güzeldi."

"BEŞİKTAŞ'TAN AYRILMAYI HİÇ İSTEMEMİŞTİM"

"Başkan benim kalmamı istiyordu. Ancak kulübe para verdiği için güçlü olan bazı yöneticiler benim menajerimle anlaşamadılar. Açık konuşmam gerekirse Beşiktaş'tan hiç ayrılmak istememiştim. Benim pişman olduğum dönemlerden biriydi. 5.5 yıl Beşiktaş'ta oynadım ama rahatlıkla 10 yıl oynayabilirdim. Ancak bu durumda kalamazdım." 
 

Bobo Beşiktaş'ta kaç sezon, kaç oynadı ve kaç gol attı?


Beşiktaş'ın eski futbolcularından Bobo, siyah beyazlı kulübe 2006 yılında geldi ve 2011'de ayrıldı. Bu süreçte 144 maçta 60 gol attı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.