comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Boateng'den ırkçılığa tepki! "Muhammed Ali gibi olacağım"

04 Haziran 2020, Perşembe 16:26
Boateng'den ırkçılığa tepki!

Beşiktaşlı futbolcu Prince Boateng, ırkçılıkla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş forması giyen Kevin Prince Boateng, Amerika'da yaşanan ırkçılık olayının ardından Sky Sports'a dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte Boateng'in açıklamaları:

"MUHAMMED ALİ GİBİ OLMAK İSTİYORUM"
"ABD'ye transfer olmam hiçbir şeyi değiştirmez, ben yine aynı insan olurum. Bu şekilde de savaşırım. İnsanlara sizin Muhammed Ali'niz olabilirim derim. O her zaman, "Ben hep yanınızda olacağım, ben bir boksörden fazlasıyım' derdi. Ben de bir boksörden fazlası olmak istiyorum. Ben iyi, hızlı 100 futbolcu var ama ben daha büyük şeyler için savaşacağım."

"TÜM SİYAHİLERİN BİR GÜN İŞİ BIRAKMASINI İSTİYORUM"

"Bir gün boyunca tüm siyahi sporcuların ve siyasilerin işlerini bırakmasını istiyorum. Belki George Floyd'un doğum gününde olabilir. Eğer beyaz insanlar da bizim yanımızda olursa neler olacağını bir düşünün. Bir maç günü bunun yapıldığını düşünün, büyük bir mesaj olur. Bir şeyler yapmaya çalışıyorum çünkü kimse bir şey yapmıyor. Hep bir olay olmasını bekliyoruz ama geç kalıyoruz."

"AVRUPA'DA IRKÇILIK GİZLENİYOR"

"İnsanlar Avrupa'da pek göstermiyor. Irkçılık çoğu zaman gizleniyor. Arabada giderken bana küçük düşürücü gözle bakanlar oluyor. Polis beni yok yere durduruyor. Çünkü iyi bir arabada dövmeleri olan bir siyahiyim. Benim suçlu olduğumu düşünüyor. Beni görünüşümle mi yargılıyorsun?"

"IRKÇILIĞI GÖRMEMEYE ÇALIŞTIM"

"Gençlik yıllarımda ırkçılığı hep görmemeye ondan uzaklaşmaya çalıştım. O zamanlar bir korkaktım. Yeterince güçlü değildim ve yapmak istediğim şeye de inanmıyordum. Artık korkak değilim! 2013'te Milan'da oynarken bana ırkçılık yapıldığında bardak taşmıştı. Dünyadan nefret ettim ve sahayı terk ettim. Tenimin rengine bakarak beni yargılayamazsınız. Maymun hareketleri yapıldı ve bana muz atıldı. 'Seni kutuya koyarak ülkene göndereceğiz' dediler. Su fırlattılar, 'Yıkanırsan üstündeki pislik belki gider' dediler. Bunlar gerçekten insanı yaralıyor."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!