comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Talisca'nın Çin'de ne kadar kazanacağı belli oldu

13 Haziran 2018, Çarşamba 18:26
BJK Transfer: Talisca'nın Çin'de ne kadar kazanacağı belli oldu

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Çin'in Guangzhou takımına kiralanan Anderson Talisca'nın kazanacağı para belli oldu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'la olan kiralık sözleşmesi bittikten sonra Çin'in Guangzhou takımına kiralanan Talisca'nın kazanacağı para belli oldu. Beşiktaş yönetiminin opsiyonunu kullanmadığı Brezilyalı yıldız, 6 aylığına forma giyeceği Guangzhou Evergrande takımından servet kazanacak. 

Çin basınına yansıyan haberlere göre, 6 aylığına kiralık olarak Çin'in Guangzhou takımında forma giyecek olan Anderson Talisca 5.5 milyon euro garanti ücret kazanacak. Brezilyalı yıldızın bonuslarla birlikte alacağı maaşın 6 milyon euro'yu geçeceği kaydedildi. 
 

Talisca neden Çin'e transfer oldu?


Anderson Talisca kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Güzel haberlerim var. Ben artık Guangzhou Evergrande oyuncusuyum. Yeni bir kültür ve inanılmaz gelişime sahip bir ülkede rekabet etmeyi kabul ettim. Ben ve ailemin Çin'de çok iyi karşılaşanacağına eminiz. Çin futbolunun daha fazla büyümesi için burada başarılı olmak istiyorum. Bu uğurda bana desteğinize ihtiyacım var. Herkes burada olmalı. Hep birlikte başaralım ve ben de Çin futbolunun dünya futbol piyasasında saygı duyulan bir konuma gelmesi için elimden geleni yapacağım." diye konuştu. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)