comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Şenol Güneş'ten transfer açıklaması: 'Cuma günü...'

11 Temmuz 2018, Çarşamba 20:36
BJK Transfer: Şenol Güneş'ten transfer açıklaması: 'Cuma günü...'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampında takımın genel durumu ve transfer hakkında konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya kampının ilk gününde gerçekleşen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

"BAŞKANIMIZ CUMA GÜNÜ GELECEK, DURUMU ONDAN ÖĞRENİRSİNİZ"
Transfer için ekonomi gerekir, teknik ihtiyaç gerekiyor. Hepsi olsaydı bunları konuşmazdık. Başkan geldiği zaman gerekli açıklamaları yapacaktır. Transferle ilgili kararı başkan verecek. Cuma günü başkanımız gelecek, ondan son durumu öğrenirsiniz. Ben takımımdan ve takımın gelişiminden sorumluyum."

"KULÜBÜ NEDEN ZORA SOKALIM?

Vagner Love iyi oyuncu. Zaten iyi çalışıyordu ama şanssız dönemden geçti. Üst üste maçlarda goller kaçırdı. Yeteneğini zaten biliyoruz fakat üretmediğimiz zaten hep tartışılır. Bundan dolayı da güven kaybı oluyor. Negredo için de geçerli. Yani santrfor tuttuğu zaman neden başkasını alalım? Kulübü neden zarara sokalım?

"YARIŞ VAR"

Geçen sene Lens, Medel ve Negredo'nun çalışma tempoları gerideydi. İkinci yarıda daha iyiydi. Bazen bu da yetmeyebilir. Ancak şu anda çalışma temposundan memnunum. Tabi daha hızlı olmalıyız ve geçişleri hızlı yapmalıyız. Bir yarış var. Lens, Vagner Love, Gökhan Töre de çalışıyor. 

DORUKHAN TOKÖZ HAKKINDA...

Şenol Güneş, Dorukhan Toköz hakkında, "Her oyuncu kendisini geliştirir. Oyuncular kendileri yaparlar. Derler ya her koyun kendi bacağından asılır. Her koyunu kendi bacağından aslar. Bizimkinde oyuncular kendini geliştirir, biz rehberiz. Öğrenmek isteyen için rehber oluruz." dedi. 

Kadrodaki rekabet hakkında konuşan Şenol Güneş, "Aras Özbiliz bana kızmıştı neden şans vermiyorsun diye. Quaresma, Babel, Lens, Gökhan Töre ve o zaman Olcay vardı. Onları geç, oynatayım demiştim. Hiçbiri tanıdığım değil." yanıtını verdi. 

Şenol Güneş son olarak bu sezon ligde iyi futbol oynayarak şampiyon olmayı hedeflediklerini söylerken, "Hem para kazanıp, hem şampiyon olmak zor. Geçen sezon para kazandık ama şampiyon olamadık. Bu sezon iyi futbol oynayarak şampiyonluğu istiyoruz." diye konuştu. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"