comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Şenol Güneş'in aldığı en pahalı oyuncular

27 Haziran 2018, Çarşamba 12:05
BJK Transfer: Şenol Güneş'in aldığı en pahalı oyuncular

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in çalıştırdığı takımlarda gerçekleştirilen en pahalı 10 transferi derledik. Şenol Güneş'in en pahalın transferleri haberimizde.

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Şenol Güneş, Siyah-Beyazlı takımın başında 4. sezonuna hazırlanıyor. Beşiktaş'ın başarılı hocasının bugüne kadar en çok para harcadığı oyuncuları derledik.
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Şenol Güneş'in en pahalı transferleri (27 Haziran Çarşamba)


Beşiktaş Transfer Haberleri Şenol Güneş'in çalıştırdığı takımlarda gerçekleşen en pahalı 10 transfer arasında Trabzonspor'da çalıştığı dönemde alınan oyuncular ön plana çıkıyor. 2009 ile 2013 yılları arasında Trabzonspor'da görev yapan başarılı çalıştırıcının kariyerinde ve o dönemde yaptığı en pahalı transfer Adrian Mierzejewski oldu. Adrian, 2011 yılında Trabzonspor'a 5,25 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu.

TRABZONSPOR'DAN 3 OYUNCU EN BAŞTA
Bir diğer oyuncu ise Didier Zokora oldu. 2011-2012 sezonu öncesinde Sevilla'dan Trabzonspor'a 5 milyon Euro karşılığında transfer olan Zokora, Şenol Güneş'in listesinde 2. sırada yer alıyor. 3. sırada iste Metalist Kharkiv'den transfer edilen Jaja geliyor. 2010-2011 sezonunda Trabzonspor'a büyük katkılar sağlayan Brezilyalı yıldız 4,2 milyon Euro karşılığında transfer oldu.

BEŞİKTAŞ'TA EN PAHALISI MİTROVİC

Şenol Güneş'in Beşiktaş'taki en pahalı transferi de Matej Mitrovic oldu. Beklentilerin uzağında kalan Hırvart savunmacı 2016 yılında 4,2 milyon Euro bonservis bedeliyle kadroya dahil edilmişti. Jeremain Lens, Anderson Talisca ve Rhodolfo gibi maliyeti yüksek oyuncular da Şenol Güneş'in pahalı transfer listesine girdi.

ŞENOL GÜNEŞ'İN EN PAHALI 10 TRANSFERİ

Adrian Mierzejewski - Trabzonspor - 5.25 milyon Euro
Didier Zokora - Trabzonspor - 5 milyon Euro
Jaja - Trabzonspor - 4,2 milyon Euro
Matej Mitrovic - Beşiktaş 4,2 milyon Euro
Jeremain Lens - Beşiktaş 4 milyon Euro
Anderson Talisca - Beşiktaş - 4 milyon Euro (Kiralama ücreti)
Paulo Henrique - Trabzonspor - 3,75 milyon Euro
Volkan Şen - Bursaspor - 3,6 milyon Euro
Rhodolfo - Beşiktaş - 3,3 milyon Euro
Denys Boyko - Beşiktaş - 3,3 milyon Euro

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)