comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: "Quaresma yollayıp Gignac'ı alırdım"

23 Haziran 2018, Cumartesi 14:02
BJK Transfer:

Spor yorumcusu Tugay Demir, Beşiktaş'ın yıldızı Ricardo Quaresma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena Analiz - Beşiktaş Transfer Haberleri arasında Ricardo Quaresma'nın takımda kalıp kalmayacağı merak ediliyordu. Siyah beyazlı takımın yıldızına Çin'den teklifler geldiği iddia edilmişti. Spor yorumcusu Turgay Demir, FutbolArena'ya verdiği özel röportajda Ricardo Quaresma hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 

Beşiktaş Transfer: Quaresma, Beşiktaş'tan ayrılmalı mı?


Beşiktaş'ın Quaresma'yı satması gerektiğini belirten Demir, "Beşiktaş, Quaresma'yı satarsa şampiyon olur" dedi. Turgay Demir ayrıca Quaresma'nın gönderilerek elde edilecek gelirin Andre Pierre Gignac transferinde kullanılması gerektiğini dile getirdi. 

"QUARESMA GİDERSE BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLUR!"
"Ben hep söylüyorum, Beşiktaş takım olur. Beşiktaş şu an yüzde 90 takım, yüzde 10 Querasma'dan dolayı takım olamaz. Quaresma giderse, Negredo kalsın yine şampiyon olur. Sağ tarafa Gökhan Töre ile Orkan yeter. Beşiktaş Negredo ile şampiyon olur. Negredo iyi futbolcu.""GOMEZ'İ DE ÇILDIRTMIŞTI" 

"Sen Negredo'ya top götüremedin. Top götürecek adam kim? Quaresma. O da atmıyor. Negredo bir maçta nedir bu dedi. Bir atıyorsun, bir çekiyorsun dedi Querasma'ya. Millet o zaman farkına vardı. Gomez bile sana isyan etti. Almanya'da gol atıyorsun, burada niye atamıyorsun diye sorduklarında Gomez: Almanya'da ortalar yapılıyor,demişti. Burada ben kendimi hazırlıyorum diyor, adam topa basıyor. Adam onu da çıldırtmıştı. Quaresma'dan fazla para alana Querasma orta yapmaz. Negredo iyi futbolcu set oyununu biliyor, sırtı dönük oynuyor, hava toplarına hakim. Akıllı, akıllı. Vuruş tekniği iyi. Adama top gitmedi ki. 35 tane top gitmedi adama. Hani 35 gol niye atmadı diyoruz. Gitmedi ki adama. Negredo'nun Negredo olacağı maç gelmedi ayağına. Niye? Sağında hep Quaresma vardı. Talisca 6-7 kafa golü attı. Niye? Quaresma'nın kankası çünkü."

"QUARESMA'YI SATIP, GİGNAC İÇİN ZORLARIM"

"Yöneticilere de söylüyorum: Gignac var, o kadar. Alırım, alamam. Al abi ya. Al. Gomez'i nasıl aldın?  Aboubakar'ı nasıl aldın? Cenk'i nasıl sattın? Gignac'ı da al. Meksika'yı beğeniyor da İstanbul'u mu beğenmeyecek yani? Orada fötr şapkadan başka bir şey görmüyorsun, bütün dünya burada. Dolayısıyla ben zorlardım. Hatta Quaresma'yı satıp zorlardım."

"QUARESMA PARAYI SEVER AMA..." 

"Quaresma'nın aldığı teklif ciddi mi diye soruyor herkes. Çin'den Quaresma'ya bu kadar para verildi mi? Soru o değil. Soru şu: Quaresma Çin'e gider mi? Bence gitmez. Çünkü Quaresma deli, normal bir adam değil. Dubai'ye gitti oradan hiç memnun kalmadı. Parayı sever ama parayla huzur dengesini arar. Sadece paranın peşine düşmez."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)