comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Karius Beşiktaş'la imzalamak için İstanbul'a geliyor

23 Ağustos 2018, Perşembe 18:23
BJK Transfer: Karius Beşiktaş'la imzalamak için İstanbul'a geliyor

Beşiktaş'ın transfer konusunda anlaşmaya vardığı kaleci Karius'un İstanbul'a geliş tarihi netleşti. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın kaleci transferinde anlaşma sağladığı Karius'un İstanbul'a geliş tarihi belli oldu. Liverpool yönetimiyle yapılan görüşmelerin ardından 25 yaşındaki kalecinin İstanbul'a geliş tarihiyle ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. 

Liverpool yerel basınındaki haberlere göre, Beşiktaş ile Liverpool arasında yapılan görüşmelerin ardından Karius da siyah beyazlılara evet dedi. 25 yaşındaki kalecinin İstanbul'a gelişinin bayram nedeniyle ertelendiği ve 24 Ağustos Cuma günü İstanbul'a gelerek sağlık kontrollerinden geçeceği, sonrasında Beşiktaş ile resmi sözleşmeye imza atacağı kaydedildi. 
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Karius'un Beşiktaş'a transferinde maliyeti ne kadar?


Karius'un transferiyle ilgili TRT Spor'da konulan Fatih Doğan, 2 yıllık kiralık anlaşması sağlanan 25 yaşındaki kaleciyle alakalı olarak şu bilgileri aktardı:
İlk yıl için kiralama bedeli 1 milyon euro. İkinci yıl için 1.5 milyon euro. Ayrı ayrı. Opsiyon var. Beşiktaş isterse 2 yıl sonra Karius'u almak isterse 8 milyon euro'ya alabilecek. Seneye başka bir takım Karius'u almak isterse Beşiktaş'a 25 milyon euro getirmek zorunda. Anlaşmada böyle bir madde var. Karius'un maaşı bonuslarla birlikte 1.6, 1.7 milyon euro civarında. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!