comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Güntekin Onay'dan Loris Karius iddiası

22 Ağustos 2018, Çarşamba 10:01
BJK Transfer: Güntekin Onay'dan Loris Karius iddiası

Spor yorumcusu Güntekin Onay, Beşiktaş'ın büyük ölçüde anlaşma sağladığı Loris Karius hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmalarına devam ederken kaleci takviyesi konusunda Liverpool'dan Loris Karius ile anlaşma aşamasına gelindi. Spor yorumcusu Güntekin Onay, siyah beyazlıların kaleci adayı hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 

Beşiktaş Transfer: Güntekin Onay'dan Karius yorumu


Vatan Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay şunları söyledi:

"Loris Karius transferi gerçekleşirse Beşiktaş kalesi geçen yıldan bence daha da güçlenir. Ben Fabri'yi beğenmezdim. Sadece karşı karşıya pozisyonlarda iyiydi. Özellikle cepheden gelen şutlarda ve yan toplarda zayıftı. Ayrıca hatalı çıkışlarla atakları kestiği kadar hatalı goller de yiyordu.
 
KARIUS karşı karşıya pozisyonlar ve cepheden atılan şutlarda iyidir. Ayakları ve tekniği yeterlidir. Yan toplarda ise çok güçlü olmasa da çok da kötü olduğunu söylemek yanlış olur. Her şeyden önce özgüven kazanması ve o felaket Şampiyonlar Ligi finalini unutması şart. Şenol Güneş'in de eski bir kaleci olması Karius'un tekrar kendini bulmasına yardım edecektir."

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)