comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Fikret Orman'dan periscope yasağı hakkında açıklama

09 Ağustos 2018, Perşembe 19:14
BJK Transfer: Fikret Orman'dan periscope yasağı hakkında açıklama

Beşiktaş ve aynı zamanda Kulüpler Birliğİ Başkanı Fikret Orman, Süper Lig maçları sırasında periscope uygulamasının engellenmesi hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süper Lig maçlarının yayınlandığı esnada periscope yayınlarının yasaklanması konusunda beIN Sports'a konuştu. 


Süper Lig maçlarında periscope yasak mı?


Kulüpler Birliği ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, periscope yasağı hakkında konuştu. 

"BU İŞLER MASUMANE BAŞLIYOR AMA..."
Teknoloji hızlı değişiyor. Daha evvel tanışmadığımız birçok şeyle yeni yeni tanışıyoruz. Bilmediğimiz şeyler bir süre sonra çok farklı olarak karşımıza, avantajlarla birlikte yeni problem getiriyor. Yayın gelirleri kulüpler için çok önemli. Buradaki gelirlerin sosyal medya üzerinden bazı platformalarda kullanılarak, bunlardan mağdur olması bütün kulüpleri zedeliyor. Bu işler massumhane başlıyor ve farklı rotalara gidiyor. Yeni düzenleme yapıldı ve ben de kulüpler adına memnunum. Ürünlerimizin bir değeri var ve bu değeri ödeyen bir kuruluş var. O kuruluşun hakkı var. Hepimizin saygı göstermesi lazım. Birinci çıkış noktamız, kulüplerin haklarını ve kulüplerle ticari ilişkisi olan kulüplerin hakkının kaybolmaması üzerine kurulu. 

"PARASINI ÖDEDİĞİMİZ BİR ŞEY BEDAVA KULLANILMAYA BAŞLANIYOR"

Ben çok fazla periscope kullanan birisi değilim. Yeni jenerasyon çok fazla derecede kullanıyor. Ancak netice itibariyle parasını ödediğimiz bir şeyi bedava kullanılmaya başlanıyor. Çözüm itibariyle bu kararın çıkmasın uygun buldum. Öbür türlü anlaşmamız olan beIN Sports bu işlerden zarar edecek. Bu da kulüplere intikal edecek. Zaten döviz kurları hızla yükseliş içinde. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.