comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Fikret Orman ve Şenol Güneş'in İlhan Mansız kararı

06 Haziran 2018, Çarşamba 12:24
BJK Transfer: Fikret Orman ve Şenol Güneş'in İlhan Mansız kararı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yeni sezonda yardımcı antrenörlüğünü yapacak isim konusunda Yusuf Şimşek ve İlhan Mansız isimleri arasında karar aşamasında olan siyah beyazlı yönetimde Fikret Orman ve Şenol Güneş de, İlhan Mansız'a daha sıcak bakıyor. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ta yeni sezonda teknik direktör Şenol Güneş bir yardımcı antrenörle çalışmayı kabul ederken, daha önceden anlaşma sağlanan Yusuf Şimşek konusunda takımdaki gurbetçi ve yabancı futbolcuların çokluğu nedeniyle yönetim geri adım atmıştı. 


Şenol Güneş'in yardımcısı kim olacak?


Beşiktaş yönetiminin gündemine gelen diğer isim İlhan Mansız'a başkan Fikret Orman da sıcak bakıyor. Son kararı verecek olan Şenol Güneş de İlhan Mansız'a sıcak bakarken, siyah beyazlı yönetimde diğer tarafta Yusuf Şimşek'in daha doğru bir isim olduğunu düşünenler de var.

İlhan Mansız ve Yusuf Şimşek hakında yönetimdeki farklı fikirlere rağmen son kararı verecek olan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in İlhan Mansız ismine daha sıcak baktığı öğrenildi. 
 

İlhan Mansız kimdir?


İlhan Mansız, 10 Ağustos 1975 tarihinde Almanya, Kempten'de dünyaya geldi. Aslen Eskişehirli olan İlhan Mansız, 13 yaşında futbola başladı. Augsburg takımıyla Almanya Gençler Şampiyonu oldu. Dikkatleri üzerine çeken İlhan Mansız, 1994 yılında FC Köln'e transfer oldu. 1998 yılında 1. Lig takımlarından Samsunspor'a transfer oldu. 3 sezon Samsunspor'da oynadıktan sonra 2001 yılında Tümer Metin ile beraber Beşiktaş'a geçti. 2001-2002 sezonunda başarılı performansını sürdürdü ve attığı 21 golle Galatasaray'dan Arif Erdem'le birlikte gol krallığını paylaştı. 2002 yılında Türkiye'nin 3. olduğu Dünya Kupası'nda en etkili isimlerden biriydi. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"