comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Fikret Orman transferi açıkladı: 'Yakında KAP'a bildiririz'

13 Haziran 2018, Çarşamba 19:39
BJK Transfer: Fikret Orman transferi açıkladı: 'Yakında KAP'a bildiririz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports'a konuk olduğu programda transferle ilgili konuştu. Merak edilen Manuel Fernandes transferiyle alakalı açıklamalarda bulunan Fikret Orman ayrıca Çin'e giden Demba Bemba Ba ve Aboubakar'ın durumuyla ilgili de konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports'a konuk oldu ve transfer dönemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Oğuzhan, Manuel Fernandes ve diğer mevkiler için basında yazılan isimler hakkında konuşan Fikret Orman şu ifadeleri kullandı:

"FİNANSAL ANLAMDA RAKİPLERİMİZDEN DAHA İYİYİZİ"
Beşiktaş finansal olarak ana 3 rakibimizden çok iyi durumda. Üç rakibimiz de UEFA'dan toplantılara çağrılıyor. Beşiktaş'ın böyle bir durumu yok. Son süreçte bütün oyuncularımız bir yere satıldı. Ben başkanım ve benim bundan haberim yok. "KURLAR ARASINDA BÜYÜK FARK VAR"

Ben ilk günden itibaren şunu ifade ettim. Türkiye sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bundan önceki senelerde olduğumuz dönemde değiliz. Develasyon oldu. Geçen sene bu dönemde kontrat imzalarken, 3.940 lira. Şimdi 5.600 lira. 

"BAŞARILI OLDUĞUMUZ İÇİN KISKANILIYORUZ"

Kıskanılan bir takımız. Ben bu kulübün başkanıyım. Bütün oyuncularımızı son 15 günde bir yerlere sattılar. Benim niye haberim yok? Başarılı olduğumuz için kıskanılıyoruz. Daha akıllı bir küçülme yaşayacağız ama bu demek değildir ki yandık, bittik, kül olduk. Böyle bir şey yok. 

"TALİSCA'NIN HAYATI PARA ÜZERİNE KURULU"

Talisca konusunda anlamsızca eleştirildik. Talisca'nın hayatı para üzerine kurulmuş ve daha önceden Çin'e gideceği biliniyordu. Talisca için 21 milyon euro, menajerler 4 milyon euro istiyor. Beşiktaş da oyuncuyu satacak 28 milyon euro'ya. En sonunda oyuncu para kazanıyor, kulüpler ve menajerler kazanıyor. Soru işaret içinde kalanlar biz ve yöneticiler alıyoruz. 4 milyon euro menajerlik komisyonu nereye gitti? Bu sorularla biz muhattap kalıyoruz.  Türk milletinin çok önemli bir özelliği var. Biz bir değeri çok çabuk olmayan yere yukarı çıkarıyor ve olmayan yerden çok çabuk aşağı atıyoruz. Oyuncu bir anda Messi kramponmlarını taşıyor zannediyor.  Gidiyorlar, gittikten sonra diyor ki ben nasıl Beşiktaş'a döneceğim. 

"FERNANDES BEŞİKTAŞ'A GELMEK İSTİYOR"

Oturmuş bir kadromuz var. Gidecekler olabililr, gelecekler olabilir. 2-3 bölgeye yoğunlaştık. Fernandes Beşiktaş'a gelmek istiyor. Ben esasında oradaki süreçte Fernandes'e gidişinden dolayı kırgınım. Gidiş şekli iyi değildi. Ancak netice itibariyle hissi davranacağım şeyler değil. Mali koşullarına bakmak ve Şenol hocanın fikrini almak lazım. Eğer bir oyuncu yaptığı hatayı da anlıyorsa, ikinci bir şans verilmesi gerekir. Quaresma'da bunu yaptık ve çok da önemli işler yaptı. 

"OĞUZHAN İLE YENİ SÖZLEŞME İMZALADIK"

Oğuzhan ile yeni sözleşme imzaladıklarını söyleyen Fikret Orman, "Sözleşmeyi imzaladık. Ben de imzaladık. Yakında KAP'a bildiririz" dedi. 

"DEMBA BA'YA 3-4 KATI TEKLİF GELDİ"

Demba Ba'ya kontrat önerdik ama Çin'den çok yüksek fiyatta öneri geldi. Demba Ba bizim onayımızla Göztepe'ye gitti. Göztepe bunu biliyordu zaten. Tamer Tuna orada diye gitti. 


Beşiktaş Aboubakar'ı transfer edecek mi?


Fikret Orman yaptığı açıklamada, "Aboubakar için bizim bildiğimiz gerçekler var. O gerçekler biz bildiğimiz sürece olma ihtimali zor. Geçen sezon da bu gerçekler vardı. Biz bunları kamuoyuyla paylaşmayınca eleştiriler geliyor. Bırakın da işimizi yapalım." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)