comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Fikret Orman canlı yayında açıkladı: 'Kaleci, 10 numara ve santrfor...'

29 Temmuz 2018, Pazar 23:44
BJK Transfer: Fikret Orman canlı yayında açıkladı: 'Kaleci, 10 numara ve santrfor...'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Pepe, Vida, Negredo'nun durumları hakkında konuşurken, önceliklerinin Talisca'nın yerini doldurmak olduğunu söyledi ve santrfor transferinde ise gideceklere göre hareket edeceklerini söyledi. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, CNN Türk'te Uğur Meleke, Emre Tilev ve Cem Yılmaz'ın sundukları programa telefonla bağlanarak transfer gündemiyle önemli açıklamalarda bulundu. 

"PARA KAZANMA ÜZERİNE KURULMUŞ BİR KULÜP DEĞİLİZ"
Para kazanma üzerine kurulmuş bir kulüp değiliz. Bizim kazancımız başarıdır. Sezon başından beri büyük bir operasyon algısı var. Beşiktaş onu satıyor, bunu satıyor deniyor sürekli. O zaman da açıkladım. Bizim kimseyi sattığımız yok. Bugüne kadar 3 satış yaptık.

"TOSIC VE FABRİ'NİN 1 SENELİK SÖZLEŞMELERİ VARDI"

Tosic'in 1 senelik kontratı vardı, 33 yaşında bir oyuncu. Çok önemli işler yaptı ve kendisi de gitmek istedi. Yüksek talep gördü. Biz de 1 sene sonra boşa çıkacak oyuncuyu değerlendirdik. Mitrovic, Beşiktaş'ta faydalı olamadı. İyi bir çocuk ve oyuncuydu ama oyun düzenimize uyum sağlayamadı. Fabri'nin de 1 yıllık sözleşmesi vardı ve yine boşa çıkacağını Premier Lig'e oyuncu gönderdik. 

"KUR FARKI"

Kimsenin üzerinde durmadığı gerçek var. Türkiye'de euro bazında son 1 senede 2.000 TL'ye yakın kur farkı oluştu. Bizim gelirlerimizin çoğu TL oranlı, giderlerimiz euro oranlı. 2.000 TL dediğimiz zaman, takımın maliyetini 80 milyon euro olarak düşünürsek 160 milyon TL menkul farkı oluştu. Bizim de buna göre hareket etme zorunluluğumuz var. 

"VIDA'YI 6 AY SONRA SATALIM DİYE ALMADIK"

Vida'yı transfer ederken bekledik, bonservis ödemeden aldık. Şahsen çok sevdiğim ve karakterli bir oyuncu. Vida'yı alırken 6 ay sonra satacağız diye almadık. Beşiktaş'a katkı sağlasın diye aldık. Ben de gazetelerden okuyorum. 30, 40, 50 milyon euro yazılıyor. Şu parayı getirirlerse gider diye bir niyetimiz yok. Sözel bir şeyler gelmiş olabilir Vida için ama onun dışında bir şey gelmedi. Pepe de çok sevdiğimiz bir oyuncu. Bizimle 1 yıl daha sözleşmesi var. Yine Vida için söylediklerim Pepe için de geçerli. 

"NEGREDO'NUN DURUMU..."

Negredo önemli bir kariyer. Sevdiğimiz bir oyuncu ve geçen sezon bekleneni veremese bile taraftar ona sahip çıktı. Tabi ben ve arkadaşlarım yönetimde olduğumuz zaman bütün santrforlar inanılmaz performans gösterdi. O yüzden santrforlardan beklenti yüksek. Negredo'nun böyle bir dezavantajı oluştu. Şenol hoca da beklenen performansa ulaşamadı ve Şenol hoca onu dile getirdi. Ancak ülkenin ve Beşiktaş'ın gerçekleri aynı değil. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde değiliz. Ona göre hareket edeceğiz."

Fikret Orman son olarak kaleci transferine bakacaklarını ve önceliklerinin Talisca'nın yerine bir ofansif orta saha olduğunu söylerken, santrfor transferinde ise gideceklere göre hareket edeceklerini belirterek Negredo'yu işaret etti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.  

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"