comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Fikret Orman: 'Geleceğin yıldızlarını yetiştirmeliyiz'

13 Temmuz 2018, Cuma 16:32
BJK Transfer: Fikret Orman: 'Geleceğin yıldızlarını yetiştirmeliyiz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'Geleceğin KaraKartalı' projesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş ile Vodafone ortaklığında hayata geçirilen, “Geleceğin KaraKartalı” projesi Vodafone Park'ta yapılan finalle tamamlandı. Bu proje kapsamında 9 genç Beşiktaş altyapısına yazıldı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.


BJK Haber: Fikret Orman röportaj (13 Temmuz 2018 Cuma)


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, etkinliğin basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Beşiktaş JK olarak gençlerimiz için sporla dopdolu, aydınlık bir gelecek hayal ediyoruz. Bu geleceği inşa etmenin en önemli ve doğru yolu da geleceğin ‘Zeki, Çevik, Ahlaklı' sporcularını yetiştirebilmekten geçiyor. Bu amaçla çıktığımız yolda, değerli yol arkadaşımız Vodafone ile birlikte hayata geçirdiğimiz çok özel bir projenin harika sonuçlarını bugün hep birlikte yaşıyoruz. ‘Geleceğin KaraKartalı' projesi ile Türk sporunun, Türk futbolunun geleceğine; bir yanıyla mütevazi, bir yanıyla da çok önemli bir ışık tuttuğumuza inanıyorum. Bugün sahada olan kardeşlerimiz, gelecekte hem kulübümüz hem de ülkemiz için gurur kaynağı olacaklardır, buna inancım tam. Elbette bu projeyi bir son değil, başlangıç olarak görmek, sadece Beşiktaş JK özelinde değil, tüm spor eko-sistemi nezdinde, geleceğin yıldızlarını keşfetmek, onlara el uzatmak hepimizin birincil vazifeleri arasındadır diye düşünüyorum. Görevli arkadaşlarımızın büyük bir özenle değerlendirerek seçtiği genç sporcularımızı ben de yürekten tebrik ediyor ve bilişim teknolojilerinin gücüyle spora farklı bir katkı sağlayan kıymetli iş ortağımız Vodafone'a da bu vesileyle içtenlikle teşekkür ediyorum.”
METİN ALBAYRAK: "EĞİTİMİ ÖN PLANA ALMALIYIZ"

Beşiktaş'ta Futbol Altyapı, Yapılanma ve Scouting'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak ise 'gelecekten bir şey beklemek istiyorsak, öncelikle eğitimi ön plana almamız gerek' diyerek şunları söyledi: “Bu proje ile hem bugünün dijital dinamikleri hem de sporun önemli gereklerinden biri olan erken yaşta eğitim konusunda, Vodafone'la örnek bir iş ortaklığına imza atmış bulunuyoruz. Geleceğin Karakartalı, Beşiktaş'ın olduğu kadar Türkiye'nin de geleceğidir. Genç sporcularımızın; disiplin, centilmenlik, tutku, mücadele ruhu ve spor ahlakı ile uzun yıllar ülke futboluna ve elbette siyah beyazlı camiaya hizmet etmesini temenni ediyorum. Bu dönemden sonra da Türkiye'nin sportif geleceği için Beşiktaş JK çatısı altında hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Sporda eğitimi canlı tutmak, çocuklarımıza yeni fırsatlar sunmak, anlık başarılardan çok daha özel bir efordur. Bu vesileyle projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

SERKAN REÇBER: "YÜZBİNLERCE ÇOCUK"

Beşiktaş'ta Futbol Altyapı Planlama ve Geliştirme Direktörü Serkan Reçber, ise şunları söyledi:

“Bu projenin kapsadığı alanı tarif ederken; binlerce kilometre yol ve yüzbinlerce çocuktan söz etmek yerinde olacaktır. Beşiktaş JK, Vodafone'un dijital gücü ile beraber gerçek anlamda bir ilke imza atmıştır. Bu çabanın kazanımlarını gelecekte çok net biçimde göreceğiz diye düşünüyorum ve çocuklarımızın, gençlerimizin her vesile ile spor ile iç içer olmasının son derece önemli olduğuna inanıyorum. Geleceğin Karakartalı için bugün bu genç arkadaşlarımız seçildi, kendilerini gösterdikleri başarı için ben de tebrik ediyorum. Bugün çok çalışmaları, yarından kendilerinden sonra geleceklere abilik yapmaları, daha da uzak gelecekte onların da gençlerin yetişmesine katkıda bulunmaları, en önemli beklentilerimiz arasında. Projede katkısı bulunan tüm paydaşlara, gençlere ve ailelere şükranlarımı sunarım.”

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.