comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Domagoj Vida'ya Premier Lig'deniki talip

22 Haziran 2018, Cuma 19:05
BJK Transfer: Domagoj Vida'ya Premier Lig'deniki talip

Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Hırvatistan Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda mücadele eden Domagoj Vida'ya Premier Lig'den talipler olduğu ifade ediliyor.

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Domagoj Vida ile ilgili önemli bir transfer gelişmesi yaşanıyor. Hırvatistan Milli Takımı'nda forma giyen Domagoj Vida'ya Premier Lig'den talipler olduğu öne sürülüyor.
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Beşiktaş, Domagoj Vida'yı satacak mı? (22 Haziran Cuma)


Beşiktaş transfer haberleri Beşiktaş'a sezonun ortasında bedelsiz olarak katılan Domagoj Vida sergilediği performansla beklentileri karşılayamamıştı. Ancak Domagoj Vida'nın Hırvatistan Milli Takımı'ndaki performansı Beşiktaş'ın da iştahını kabarttı. Akşam'ın haberine göre, Hırvatistan milli takımıyla Dünya Kupası'na iyi bir başlangıç yapan Vida için Everton ve West Ham United'ın devrede olduğu iddia edildi.

Hırvatistan - Nijerya maçı Vida'nın performansı


Beşiktaş'a transfer olduğu günden bu yana performansıyla eleştirilen Domagoj Vida, Hırvatistan - Nijerya Dünya Kupası maçında 90 dakika sahada kaldı ve son derece iyi bir performans sergiledi. 
Opta verilerine göre %84 pas isabet yüzdesiyle maçı tamamlayan Vida, 5 kez top kazanırken, girdiği 5 ikili mücadelenin 3'ünden galip ayrıldı. Vida'nın genel performans istatistikleri ise şu şekilde:

VIDA'NIN NİJERYA MAÇINDAKİ PERFORMANSI

Topla Buluşma: 50
Pas İsabet: %84
Top Kapma: 1
İkili Mücadele: (3/5)
Top Uzaklaştırma: 5
Top Kazanma: 5
Hava Topu Kazanma: (1/1)

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)