comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ta sağ bek için öncelik Rafael iddiası

18 Haziran 2018, Pazartesi 09:21
BJK Transfer: Beşiktaş'ta sağ bek için öncelik Rafael iddiası

Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken yönetim ve teknik heyet sağ bek konusunda adaylarla görüşülüyor. Görüşülen isimler arasında Rafael'in olduğu konuşuluyor.

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken sağ bek konusunda Rafael listedeli ilk sıralarda yer alan oyunculardan biri oldu. Beşiktaş, Rafael'i transfer edecek mi? 
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Beşiktaş, Rafael'i transfer etti mi? (18 Haziran Pazartesi)


Beşiktaş transfer haberleri Gökhan Gönül'e bir alternatif arayan ve de onu yedekleyebilecek bir sağ bek arayışında olan Beşiktaş, daha önce Manchester United'da da forma giyen Rafael için görüşmelerini sürdürüyor. Fanatik'in haberine göre, Şenol Güneş'in mutlaka takviye yapılmasını talep ettiği diğer bir bölge savunmanın sağı. Başarılı teknik adamın bu bölge için önceliği Rafael.

Beşiktaşlı çalıştırıcının sağ bek konusunda yönetimle görüştüğü ve Rafael konusunda onay verdiği ifade edildi. 
BEŞİKTAŞ TEKLİFİ 3 MİLYON EURO'YA ÇIKARDI

FutbolArena'nın geçtiğimiz günlerdeki bilgisine göre, Lyon kulübü Beşiktaş'ın teklifi üzerine son olarak 5 milyon euro istemişti. Beşiktaşlı yetkililer ise 2.5 milyon euro olarak sundukları rakamı 3 milyon euro'ya çıkararak beklemeye geçti. Diğer taraftan yıllık 2.2 milyon euro isteyen Rafael da Silva'ya ise 1.7 milyon euro önerildi. 


 

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Rafael kimdir?


2015 yılında Manchester United'dan Lyon'a transfer olan Rafel Da Silva, 27 yaşında ve sağ bekte forma giyiyor. 1.72 boyunda olan Brezilyalı futbolcu geçtiğimiz sezon Lyon formasıyla Fransa Lig 1'de 24 maçta forma giydi. 24 maçta 1 golü bulunan Rafael Da Silva, 2 de asist yaptı. Brezilyalı futbolcunun kulübü Lyon'la 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)