comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi rakiplerinin transferleri

07 Eylül 2018, Cuma 16:32
BJK Transfer: Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi rakiplerinin transferleri

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri transfer dönemini nasıl geçirdi?

FutbolArena Detay - UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş'ın grubunda yer alan rakipleri transfer dönemini hareketli geçirdi. Siyah beyazlıların rakipleri arasında yer alan Genk, en fazla parayı harcayan takım oldu. Malmö ve Sarpsborg'un transferleri de haberimizde.
 

Beşiktaş Transfer: Beşiktaş'ın 2018/19 sezonu transferleri


Beşiktaş transfer döneminde daha çok kiralık futbolculara yöneldi. Siyah beyazlılar geçen yıl kiraladığı Jeremain Lens için zorunlu 4 milyon euroluk opsiyon hakkını bu sezon kullandı. Ayrıca Torino'dan 1,25 milyon euro kiralama bedeli karşılığında Adem Ljajic ile Liverpool'dan 1 milyon euro karşılığında kaleci Loris Karius kiralandı. Toplamda 6,5 milyon euro para harcanırken, satılan oyunculardan 14 milyon euro gelir elde edildi. Beşiktaş, Fabri'den 6 milyon euro, Tosic'ten 4,5 milyon euro ve Mitrovic'ten 3,5 milyon euro gelir elde etti.
 

Genk transfere ne kadar harcadı? (Genk'in transferleri)


Beşiktaş'ın grubunda yer alan Belçika ekibi Genk, transfer dönemini hareketli geçirdi. 7 yeni transfer yapan Genk toplamda 15 milyon euro transfer harcaması yaptı. Belçika ekibinde savunmanın önemli oyuncularından Omar Colley ise 7,75 milyon euro karşılığında Sampdoria'ya satıldı. Genk, sattığı futbolculardan 11 milyon euro gelir elde etti.
 

Malmö kaç transfer yaptı? Sarpsborg'un transferleri


Beşiktaş'ın grubunda yer alan İsveç ekibi Malmö de transfer dönemini hareketli geçirdi. İsveç ekibi toplamda 10 futbolcuyu kadrosuna katarken 5,3 milyon euro para harcadı. Malmö, sattığı futbolculardan ise 1,9 milyon euro gelir elde etti. 

Norveç temsilcisi Sarpsborg ise transfer döneminde bedelsiz oyunculara yöneldi. Toplam takım değeri 6,3 milyon euro olan Sarpsborg, transferde 14 futbolcuyu kadrosuna kattı ancak hiçbir bedel ödemedi. Norveç ekibi, sattığı 3 futbolcudan ise 4,5 milyon euro bonservis geliri elde etti.
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!