comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın transferi Ljajic için Sosa benzetmesi

31 Ağustos 2018, Cuma 11:36
BJK Transfer: Beşiktaş'ın transferi Ljajic için Sosa benzetmesi

Spor yorumcusu Ali Ece, Beşiktaş'ın yeni transferi Adem Ljajic hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmalarında son gün Torino'dan Adem Ljajic ile anlaşma sağladı. Sırp futbolc bugün İstanbul'a gelecek ve sağlık kontrollerinin ardından resmi imzayı atacak. Spor yorumcusu Ali Ece, Adem Ljajic hakkında yaptığı değerlendirmelerde oyuncunun Jose Sosa etkisi yaratabileceğini söyledi. 
 

Beşiktaş Transfer: Ali Ece'den Adem Ljajic için Sosa benzetmesi


Tivibu Spor'da değerlendirmelerde bulunan Ali Ece şunları söyledi:

"Alex Ferguson'un küçük yaşta çalışmak istediği bir oyuncu olması büyük bir referanstır. Alex Ferguson ilk olarak oyuncunun top tekniğine bakar. Fakat Ljajic, İtalya'yı seçti. Roma'da oynadığında 4-3-3 sisteminde 10 numaraya yer yoktu. 4-3-3'ün solunda oynamasına rağmen yine de iyiydi. Fiorentina'da ve Torino'da 3-5-2'nin ileri ucunda destek forvet olarak oynuyordu. Beşiktaş'ta Babel ve Quaresma'nın arasında özellikle Babel ile çok iyi anlaşabilir. Savunma arkasına çok iyi top atabilen bir oyuncu. Talisca'dan çok Sosa etkisi yaratabilecek biri. Etrafındakilerin performansını çok yukarı çıkartabilir. Duran topları çok iyi kullanıyor."
 

Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)