comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın transferi Adem Ljajic'in bilinmeyen yönleri

31 Ağustos 2018, Cuma 10:57
BJK Transfer: Beşiktaş'ın transferi Adem Ljajic'in bilinmeyen yönleri

Beşiktaş'ın anlaşma sağladığı Adem Ljajic'in bilinmeyen yönleri neler? Genç futbolcunun geçmişinde yaşadığı dikkat çeken olayları derledik.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmaları kapsamınd aTorino forması giyen Adem Ljajic ile anlaşma sağladı. Sırp futbolcuyla kiralık anlaşması yapan siyah beyazlılar, oyuncunun satın alma opsiyonunu da elinde bulunduracak.

Sırp futbolcunun kariyerinde geçmişte dikkat çekici olaylar yaşadığı da görülüyor. 26 yaşındaki futbolcunun Manchester United tarafından denenmesi, Roberto Mancini tarafından Inter'e transfer edilmesi ve Fiorentina'da teknik direktöründen fiziksel şiddet görmesi öne çıkıyor. 
 

Beşiktaş Transfer: Adem Ljajic kimdir? Adem Ljajic'in kariyerinde dikkat çeken anlar


Adem Ljajic, Partizan'da çıkış gösterdiği 2010 yılında Manchester United'in dikkatini çekmiş ve denemelere alınmıştı. İngiliz ekibinde dönemin teknik direktörü Ferguson tarafından idmanlara alınan Ljajic, o sezon Fiorentina tarafından 6,8 milyon euroya transfer edilmişti. 
Fiorentina'daki 3 yılın ardından 12 milyon euroya Roma'nın yolunu tutan Ljajic, Roberto Mancini'nin Inter'i tarafından 1 yıllığına kiralanmıştı. Ardından Torino tarafından bu kez 9 milyon euroya transfer edilen oyuncu, burada sergilediği performansla dikkat çekti. Adem Ljajic, Torino'da oynadığı 68 maçta 18 gol, 24 asistlik performans sergiledi.

TERCİHİ 10 NUMARA

Adem Ljajic'in kariyerinde forma giydiği takımlarda 22 numaralı formayı tercih etmesi dikkat çekiyor. Sırp futbolcu İtalyan basınına verdiği bir röportajda ise en çok 10 numara bölgesinde oynamayı sevdiğini ifade etti.

MÜSLÜMANLARIN ARASINDA DÜNYAYA GELDİ

Sırbistan'da Müslüman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Novi Pazar şehrinde dünyaya gelen Adem Ljajic, maçlar öncesinde dua etmesiyle dikkat çekiyor. Ljajic, İtalya'da forma giydiği dönemde bayram kutlaması için de tişörtünün üzerine arapça kutlama mesajı yazmıştı.

İSTANBUL'DA AKRABALARI YAŞIYOR

Sırp futbolcunun ayrıca İstanbul'da da yaşayan çok sayıda akrabası bulunuyor. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"