comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın teklifi Ljajic için avantajlı

30 Ağustos 2018, Perşembe 12:50
BJK Transfer: Beşiktaş'ın teklifi Ljajic için avantajlı

Beşiktaş'ın gündemindeki Adem Ljajic için İtalyan basınında yeni haberler yer aldı.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş Transfer çalışmalarında 10 numara takviyesi için Torino forması giyen Adem Ljajic ile ilgileniyor. Siyah beyazlıların transferin bitimine 1 gün kala girişimlerini hızlandırdığı ve oyuncuyu ikna etmek için görüşmelerini sürdürdüğü belirtildi. 
 

Beşiktaş Transfer: Adem Ljajic, Beşiktaş'a transfe rolacka mı?


İtalyan basınında yer alan haberlere göre Torino'da kalmayı istediğini ancak transferin sadece kendisine bağlı olmadığını açıklayan Ljajic için Beşiktaş'ın baskısı devam ediyor. Söz konusu haberde Beşiktaş'ın teklifinin hem ekonomik hem de sportif açıdan Ljajic için avantajlı olduğu vurgulandı. Genç futbolcunun kararını 48 saatten daha az bir süre içerisinde vermek zorunda olduğu kaydedildi. 
 

Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"