comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın anlaştığı Adem Ljajic, İstanbul'a geldi

31 Ağustos 2018, Cuma 09:18
BJK Transfer: Beşiktaş'ın anlaştığı Adem Ljajic, İstanbul'a geldi

Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Torino'da oynayan Adem Ljajic için hareketli saatler yaşanıyor.

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken 10 numara bölgesine adam arayışında olan Siyah-Beyazlılar, Adem Ljajic transferini bitirme noktasına getirirken oyuncunun menajeri ve Sırp yıldız İstanbul'a geldi.
 

Beşiktaş Transfer Haberleri: Adem Ljajic, Beşiktaş'a imza attı mı? (31 Ağustos Cuma)


Anderson Talisca'nın yerine 10 numara arayışında olan Beşiktaş, Adem Ljajic ile ilgilenmişti. Oyuncuyla mutlu sona ulaşan Beşiktaş, imza için menajeri ve Sırp yıldızı İstanbul'a getirdi. Beşiktaş'ın anlaşmaya vardığı Adem Ljajic'in menajeri Meris Dolovac, Ljajic ile birlikte Beşiktaş için İstanbul'a geldiğini açıkladı.

Başarılı oyuncu, Beşiktaş formasını da sırtına geçirdi.


 

Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. 

Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. 

Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)