comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş'ın Adem Ljajic transferi için teklifi

29 Ağustos 2018, Çarşamba 15:51
BJK Transfer: Beşiktaş'ın Adem Ljajic transferi için teklifi

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki Adem Ljajic'ten transfer açıklaması geldi.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları devam ederken Torino'da forma giyen Adem Ljajic için girişimler devam ediyor. İtalyan basınında yer alan haberlere göre Beşiktaş'ın 10 milyon euro satın alma opsiyonuyla kiralama teklifi yaptığı iddia edildi. 
 

Beşiktaş Transfer: Adem Ljajic, Beşiktaş'a transfer olacak mı?


Beşiktaş'ta ofansif orta saha oyuncusu için girişimler devam ederken Adem Ljajic konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Torino'da kalmak istediğini açıklayan Adem Ljajic, transferiyle ilgili durumun sadece kendisine bağlı olmadığını söyledi. 

Öte yandan İtalyan basınında Beşiktaş'ın Adem Ljajic için 10 milyon euroluk satın alma maddesiyle kiralama teklifi yaptığı belirtildi. Torino'nun ise 15 milyon euroluk bonservis bedelinde ısrarcı olduğu öne sürüldü. 
 

Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 
Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da 


FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)