comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş en çok parayı golcüden ve stoperden kazandı!

12 Eylül 2018, Çarşamba 15:59
BJK Transfer: Beşiktaş en çok parayı golcüden ve stoperden kazandı!

Beşiktaş son 5 sezonda sattığı futbolculardan elde ettiği gelirlerle gündeme gelirken en çok parayı santrfor ve stoper pozisyonundan elde etti.

FutbolArena Detay - Beşiktaş son yıllarda Süper Lig'de en yüksek bedellerle oyuncu satışı gerçekleştiren kulüp oluyor. Siyah beyazlılar son 5 sezonda en çok parayı sattığı golcülerden ve stoperlerden çıkardı. Beşiktaş transfer haberleri FutbolArena'da!


BJK Haber: Beşiktaş sattığı golcülerden ne kadar para kazandı?


Beşiktaş son 5 yılda sadece 3 forvetten para kazandı ancak bu üç oyuncunun getirisi 36 milyon euroyu geçti. Cenk Tosun'u Everton'a bonuslar hariç 22.5 milyon euroya satan Beşitkaş, Demba Ba'yı da Çin'e tam 13 milyon euroya satmıştı. Beşiktaş bu iki golcü dışında küçük bir bedel de Holosko'nun kiralanmasından elde etmişti. Holosko, Rizespor'a 550 bin euroya kiralanmıştı. Bu üç transferden siyah beyazlı takım tam 36 milyon 50 bin euro gelir elde etti.


Beşiktaş Transfer Haberleri: Beşiktaş'ın sattığı stoperler


Öte yandan Beşiktaş son 5 sezonda en çok stoper satışı yaptı. Tam 8 farklı isimden para kazanıldı. 

En yüksek gelir Lyon'a 7 milyon euroya satılan Marcelo'dan ve Çin'e aynı paraya satılan Ersan Gülüm'den elde edildi. Ayrıca Atınç da RB Leipzig'e 6 milyon euroya satılmıştı. Bu isimler dışında Tosic 4.5 milyon euroya Çin'e giderken Mitrovic bir dönem 400 bin euroya kiralandı ve sonra da 3.5 milyon euroya satıldı. Rhodolfo 1.4 milyon euroya satılırken, Milosevic 200 bin euroya kiralık gönderildi ve Alexis'ten de 400 bin euro bonservis geliri elde edildi. Toplamda Beşiktaş, stoperlerinden 30.4 milyon euro gelir elde etti. 
VİDA DA SATILSA...

Bu yaz Domagoj Vida'ya gelen 9 milyon poundluk teklif reddedilmese Beşiktaş son 5 yılda en çok stoperlerden gelir elde etmiş olacaktı. 

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"