comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş forvete kimi almalı? Burak Yılmaz ve Mario Gomez iddiaları

27 Ağustos 2018, Pazartesi 14:56
BJK Transfer: Beşiktaş forvete kimi almalı? Burak Yılmaz ve Mario Gomez iddiaları

Beşiktaş'ta forvet transferiyle ilgili çok sayıda iddia ortaya atılıyor. Bu iddiaları editörümüz Sinan Yılmaz değerlendirdi.

FutbolArena Analiz - Beşiktaş'ın santrforu bu sezon kim olacak? Beşiktaş'ta kimler gidecek, kimler kalacak belli değil. Burak Yılmaz ve Mario Gomez konusunda çeşitli iddialar var. Editörümüz Sinan Yılmaz bu konuyu ele aldı.


Beşiktaş Transfer Haberleri: Burak Yılmaz'ın sakatlığı kronik mi? Burak, Trabzonspor'da kalacak mı?


Beşiktaş transfer haberleri gündeminde geçen sezondan bu yana yer alan Burak Yılmaz ile ilgili konuşan Sinan Yılmaz, "Burak bence kesinlikle düşünülmemeli. Kötü bir oyuncu olduğu için söylemiyorum. 2014-2015 sezonunda Burak kasığından bir sakatlık geçirmişti. O zaman Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Metin Tekin, 'Bu sakatlığı ben de yaşamıştım ve bir daha hiç eskisi gibi olamadım' demişti. Gerçekten de bu sakatlık kronikleşen bir sakatlık ve Burak da o sezondan beri hiç 25 maçı geçemedi. Her sezon dönem dönem sakatlık sorunları yaşıyor. Tam form tutup kendisini biraz fiziksel olarak zorlayınca yeniden sakatlanıyor. 33 yaşında ve kronik sakat bir oyuncuya bu yaştan sonra yatırım yapılmamalı" dedi. 

"BURAK YILMAZ MÜTHİŞ BİR PROFESYONEL AMA..."
Burak Yılmaz'ın bu durumuna rağmen müthiş bir profesyonel olduğunu söyleyen Sinan Yılmaz, "Uykusuna, yemeğine, yaşantısına çok dikkat ettiği belli çünkü 33 yaşına gelmesine rağmen hala bu sakatlıklardan sağlam dönmesini biliyor. Kronik sakatlığına rağmen direniyor. Aynı zamanda müthiş bir bitirici ama yine de böyle bir oyuncuya yatırım yapılmamalı" dedi. 


BJK Transfer Haberleri: Beşiktaş Mario Gomez'i alacak mı?


Beşiktaş için adı geçen Mario Gomez hakkında da konuşan Sinan Yılmaz, "Beşiktaş Negredo ve Vagner Love'u satamayacaksa bence kimseyi almasın. Burak da Mario Gomez de Negredo ve Love ile aynı yaşlarda ve aynı maliyette isimler. Şimdi Mario Gomez çok büyük oyuncu, büyük kalite diyoruz ama Negredo da ondan farksızdı. Bu oyuncular artık kariyerlerinin sonuna geldi. Bu fizyolojik bir durum. Zamanın önüne geçemezsiniz. Bu oyuncular 1-2 yıl içinde isteseniz de istemezseniz de düşüşe geçecekler. Beşiktaş artık böyle transferlerden imtina etmeli" dedi. 

BEŞİKTAŞ MİTROVİC'İ KAÇIRDI

Beşiktaş'ın golcü transferinde büyük bir fırsat teptiğini de anlatan Sinan Yılmaz, "Geçen sezon ortasında Cenk Tosun'u Everton ile birlikte Newcastle United da istiyordu. Everton 22 milyon euro verirken Newcastle 10-15 milyon euro arasında bir teklif ve bir de Mitrovic'i önermişti. Mitrovic o zaman 23 yaşında genç, potansiyelli bir isimdi. Beşiktaş parayı seçti, Mitrovic Fulham'a kiralandı. Müthiş bir çıkış yapıp Fulham'ı Premier Lig'e çıkardı ve 5 ay sonra da Fulham onu 20 milyon euroya transfer etti. Eğer Beşiktaş, Everton değil Newcastle United'ın teklifini kabul etseydi bugün 2. bir Cenk'i elinde olacaktı" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın nasıl büyüdüğünü, FEDA döneminde neler yaptığını hatırlaması gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Beşiktaş o dönemde Oğuzhan gibi, Olcay gibi, Cenk gibi, Veli gibi genç ve gelecek vaat eden oyuncuları transfer ederek büyümüştü. Şimdi kadroda bu tip isimler kalmadı. Beşiktaş bu düsturunu unuttu. Beşiktaş'ın bir an önce buralara nasıl geldiğini hatırlaması lazım. Hala Mario Gomez gibi, Burak Yılmaz gibi transferlerle geleceğini karartmaması lazım" ifadelerini kullandı.

Son dakika Beşiktaş Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"