comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Beşiktaş Adem Ljajic transferinde son aşamaya geldi

27 Ağustos 2018, Pazartesi 17:35
BJK Transfer: Beşiktaş Adem Ljajic transferinde son aşamaya geldi

Beşiktaş'ın Adem Ljajic transferiyle ilgili son gelişmeleri TRT Spor'da Fatih Doğan aktardı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer döneminin kapanmasına kısa süre kala 10 numara mevki için Adem Ljajic'in kulübüyle görüşmeler devam ediyor. Siyah beyazlıların Ljajic transferiyle ilgili son gelişmelerini TRT Spor'da Fatih Doğan aktardı. 


Beşiktaş Transfer Haberleri: Adem Ljajic Beşiktaş'a geliyor mu?


Beşiktaş'ın Torino'da forma giyen Adem Ljajic'in transferi için görüşmelerini sürdürdüğünü ve transferin %70, %80 aşamalarına geldiğini söyleyen Fatih Doğan şu bilgileri aktardı:

Şu dakikalarda sanırım Adem Ljajic ile görüşmeler sürüyor. Bugün 15:00'te görüşme başlamıştı. Satış opsiyonlu kiralama üzerine görüşülüyor. Şu anda %70, %80 aşamada. %100 diyemiyoruz tabi. Pazarlıktır bu işler. Bu akşam ben fotoğrafın netleşeceğini düşünüyorum. İmzalar gelebilir akşam. 
 

Adem Ljajic kimdir?


Sırbistan Milli Takımı'nda oynamasına rağmen Boşnak ve Müslüman olan Adem Ljajic, 2012 yılında Sırbistan Milli Takımı'nın oynadığı maçta Milli Marşı okumadığı için teknik direktör Mihajlovic tarafından milli takımdan uzaklaştırıldı. O dönem Sırbistan'daki Boşnak partileri de Ljajic'e verilen cezayı kınayarak, "Tanrımız bize kılavuzluk et. Sırp topraklarını ve Sırp ırkını refaha erdir." şeklinde manşetler atmıştı. 
Adem Ljajic ise o dönem bu yaşananlardan dolayı aldığı cezadan sonra "Bir daha asla Milli takımda oynamam." demişti. Ljajic, "Senelerdir Sırbistan'ı her yaş kategorisinde temsil ettim ve kimse benim marş söyleyip söylememe karışmıyordu." ifadelerini kullandı. 2014 yılında ise teknik direktör değişimiyle birlikte Drulovic göreve geldi ve milli maçlarda milli marş okuma zorunluluğu kaldırılınca Adem Ljajic yeniden Sırbistan Milli Takımı'na döndü. 
Adem Ljajic geçtiğimiz sezon Torino formasıyla 27 maçta 6 gol atarken, 10 asist yaptı. İtalya Kupası da dahil olmak üzere toplamda 28 maçta 6 gol ve 13 asistlik performans sergiledi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)