comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Ali Aydın: 'Beşiktaş'ın görüştüğü ve anlaştığı isimler var'

23 Temmuz 2018, Pazartesi 19:38
BJK Transfer: Ali Aydın: 'Beşiktaş'ın görüştüğü ve anlaştığı isimler var'

Beşiktaş'ın B36 Torshavn maçı öncesi Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenmanda Sözcü Gazetesi'nden Ali Aydın, FutbolArena TV mikrofonlarına siyah beyazlı takımdaki gündeki değerlendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş yurt dışı kamp çalışmalarını tamamladıktan sonra İstanbul'a döndü. Siyah beyazlılar, UEFA Avrupa Ligi'nde B36 Torshavn ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Nevzat Demir Tesisleri'nde sürdürdü. 

Beşiktaş'ın antrenmanını canlı yayınlayan FutbolArena TV mikrofonlarına konuşan Sözcü Gazetesi'nden Ali Aydın, siyah beyazlı takımdaki son gelişmeleri ve transfer gündemini yorumladı. 
"OYUNCULAR KAMPA HAZIR GELDİ"

İlk etap kampı zaten biraz yüklemeye dayalıydı. Birçok oyuncu kampa hazır geldi. Bizim dikkatimizi çekti. Hatta "nasıl oluyor" dedik. Sonra iç yüzünü öğrendik. Oyuncuların bazıları tatildeyken bireysel hoca tutmuş, bazıları da Şenol hocanın verdiği programları uygulamış. Hem tatil, hem de idmanlarını yaptılar. Ben oyuncuları idmanda öyle görünce şaşırmıştım ama takdir de etmiştim.  Gökhan Töre'yi iyi bulduk. Gördüğümüzde inanamadık. Acayip zayıflamış ve oldukça fit. Yeni transfer mi geldik dedik. 

"ALTUĞ ATALAY'A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kampta en önemli unsurlardan birisi de, Beşiktaş medya sorumlusu Altuğ Atalay'dır. Gazetemde özel bir teşekkür ettim. Basın mensuplarına güzel bir çalışma olanağı sundu. Derler ya, ne çorbamız, ne suyumuz eksikti. Ne istediysek hepsini yaptı. 

"BEŞİKTAŞ'IN KALESİ EMİN ELLERDE"

Kalecilere gelmek istiyorum. Kaleci antrenörü Mrmic yoktu, onun yerine Hakan Çalışkan hoca çalıştırdı. Çok iyi çalıştılar. Kaptan Tolga Zengin, Mrmic'in yokluğunda Hakan hocaya yardımcı oldu. Utku ve Ersin'e ayrı parantez açmak istiyorum. Kale olarak Beşiktaş'ın geleceği emin ellerde. Bence Beşiktaş kaleci almasa da olur. Üç kaleciyle (Fabri, Utku, Ersin) yola devam edebilir. 

"GOLCÜ VE SAĞ BEK TRANSFERİ"

Golcünün alınması lazım. Sağ bek ve ayrıca Vida da giderse iki stoper istiyorum dedi hoca. O yüzden transferde önceliklere bakmak lazım. UEFA Avrupa Ligi maçları için herkes kolay diyor ama öyle değil bu işler. Futbol bu. Eğer mutlaka kaleci alınacaksa yerli olmalı. 

"QUARESMA'NIN ÇİN'E GİDECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Quaresma'nın Çin'e gideceğini düşünmüyorum. İstemiyor diye biliyorum. Kendi aldığım bilgiler o yönde. Tabi yarın ne olacağını bilmiyorum ama Quaresma'nın, Çin'e gideceğini zannetmiyorum. Pepe'nin gideceğine de ihtimal vermiyorum. Ancak Vida büyük ihtimalle gidecek.

"VİDA BU SENE TAKIMDA KALIRSA DEĞERİ DÜŞER"

Vida, Dünya Kupası'nda ülkesiyle beraber ikinci olmuş bir oyuncu. Şu anda değeri var. Eğer kalırsa, seneye değeri düşebilir. Her iki taraftan bakmak lazım. Ülkenin ve kulübün ekonomisi ortada. Başka yerlere transfer gerekiyorsa -ki, gerekiyor. Kesinlikle futbolcu satışı gerekiyor. Bu haftadan itibaren Beşiktaş'ta hareketli saatler yaşanacağını söyleyebiliriz. 

"BEŞİKTAŞ'IN GÖRÜŞTÜĞÜ VE ANLAŞTIĞI İSİMLER VAR"

Futbolcu transferinde neden haberlerin çıkmadığını söyleyebilirim. Yönetim satmadan futbolcu almak istemiyor. Elindeki paraya göre değerlendirme yapmak istiyor. Görüşülen isimler tabi ki var. Sağ bek, orta saha, 10 numara, forvet. Hepsiyle görüşülüyor. Hatta bir kısmıyla da anlaşmış durumdalar, bekletiyorlar. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"