comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Transfer: Aboubakar, Beşiktaş'a gelir mi? Fatih Doğan yorumladı

26 Haziran 2018, Salı 16:21
BJK Transfer: Aboubakar, Beşiktaş'a gelir mi? Fatih Doğan yorumladı

Beşiktaş transfer haberleri kapsamında gündeme bomba gibi düşen Vincent Aboubakar gelişmesini Sabah gazetesi muhabiri Fatih Doğan'a sorduk.

FutbolArena Röportaj - Beşiktaş transafer haberleri Vincent Aboubakar iddiasıyla ön plana çıkmıştı. Bu iddiaları Sabah gazetesi muhabiri Fatih Doğan'a sorduk.


Beşiktaş Transfer: Beşiktaş Aboubakar'ı kiralayacak mı? (26 Haziran 2018)


"O sempatik hareketleri, saf yüzü ve yırtıcı futboluyla herkes Aboubakar'ı seviyor." diyen Fatih Doğan, Kamerunlu oyuncunun Porto'da müthiş bir performans sergilediğini de belirtti. 

Aboubakar için "Beşiktaş'ta parladı, büyüdü ve Porto da bunun ekmeğini yedi. Porto'nun genel yapısı da şu, 'bütün oyuncularını geliştirip yüksek maliyetlerle Avrupa piyasasına satmak.' Hazır kıvama gelmişken Aboubakar'ı da satmak istiyorlar. 20 milyon euro civarında bir rakam belirlemişler. Pazara sundular ancak şu ana kadar Aboubakar için bir iki kulüpten teklif olduğunu biliyoruz ama onlar arasından 20 milyon euro verebilecek bir kulüp çıkmadı." dedi. 
Beşiktaş'ın Porto'ya "Nasıl olsa Aboubakar, Porto'da aldığından çok daha iyi para kazanıyordu burada, biz de ondan çok memnunduk. Eğer siz satamazsanız Aboubakar'ı, bizim 20 milyon euro verme şansımız yok. Kiralık olarak verecekseniz bizi de listeye yazın" dediğini aktaran Doğan, "Kaldı ki Aboubakar'ın kıkırdağında da bir sorun var. Beşiktaş o sakatlık riskini almamıştı zamanında, o yüzden kiralamayı düşünürseniz bizi sıraya koyun dediler" şeklinde konuştu. 

Porto yöneticilerinin de Beşiktaş kulübüne cevabını aktaran Doğan, "Biz Aboubakar'ı satamazsak size yeniden kiralamayı düşünebiliriz." dendiğini iletti.

aboubakar futbolarena ile ilgili görsel sonucu


Beşitkaş'ın Aboubakar transferinde son durum


Aboubakar transferinin uzun bir sürece yayıldığını kasteden Doğan, "Yani bitti, anlaşıldı, yarın geliyor gibi şeyler doğru değil. Beşiktaş'ın hem İstanbul'daki hem Slovakya'daki kampına Aboubakar'ın katılacağını düşünmüyorum. Gelişmeler olursa da Temmuz ayı içerisinde olur. Gayet net, satılmazsa Beşiktaş'ın şansı var. " dedi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!