comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberleri: Turgay Demir: 'Kumpas var ama...'

03 Mayıs 2018, Perşembe 14:15
BJK Haberleri: Turgay Demir: 'Kumpas var ama...'

Spor yorumcusu Turgay Demir, Beşiktaş'ın derbide Galatasaray'a karşı aldığı mağlubiyeti ve Fenerbahçe derbisi için verilen kararı FutbolArena mikrofonlarına yorumladı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçına çıkmama kararı ile ilgili FutbolArena'ya görüş bildiren Turgay Demir, yaşanan olaylarla ilgili olarak gündemi değerlendirdi.


Turgay Demir Beşiktaş'ın maça çıkmama kararı için ne dedi?


Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçına çıkmama kararı için "Yönetim Kurulu kararı olsaydı çok farklı değerlendirirdim ama bir camia kararıdır, saygı duymak lazım." derken TFF'nin verdiği karar ilişkin ise "Beşiktaş'ın davasında haklı olduğunu düşünüyorum. Elbette bir kumpas vardır. Korner bayraklarının dibinde yapılan iş başkadır ama asıl olay doğaçlama olarak yapılan yedek kulübelerinin arkasında gelişen olaydır. Şöyle söyleyeyim bu bir Avrupa maçı olsa, Fenerbahçe hükmen mağlup ilan edilir ve bir yıl da ceza alırdı." ifadelerini kullandı.

Maçın ardından sağlıklı bir sürecin yönetilebileceğini de söyleyen Demir, "Ama zaman çok kısaydı ve herkes biraz agresif davrandı bence." dedi.


Turgay Demir'den Galatasaray - Beşiktaş maçı yorumu


"Galatasaray yenilgisinin bir sebebinin de Fenerbahçe maçı için açıklanan karar olduğunu mu söylüyorsunuz?" sorusuna cevap veren Demir, "Ben kesinlikle bunun böyle olduğunu düşünüyorum. Futbolcular Galatasaray maçında ruh gibiydiler. Normal şartlarda Beşiktaş, Galatasaray'ı yenerdi. Bence çok rahat yenerlerdi ama o gün sahada ne yaptığını bilen bir tane bile Beşiktaşlı görmedim. Normalde ne Negredo o golü kaçırırdı, ne Babel kaçırırdı ne de Quaresma kaçırırdı. Dolayısıyla ben çıkan karardan Beşiktaş'ın çok etkilendiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.
Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!