comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberleri: Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılacak mı?

01 Mayıs 2018, Salı 10:08
BJK Haberleri: Şenol Güneş Beşiktaş'tan ayrılacak mı?

Beşiktaş'ın Galatasaray maçı kaybetmesi ve ardından Şenol Güneş'in basın toplantısındaki görüntüsü, tecrübeli teknik adamın görevi bırakabileceği şeklinde yorumlanmıştı. Bu konuda yönetim harekete geçti.

FutbolArena - Beşiktaş'ta gündem Şenol Güneş! Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan olaylı derbide başına yabancı madde isabet eden Şenol Güneş, olayların ortasında kalmış ve uzun süre gündemden düşmemişti. Galatasaray maçı sonrasında sadece 47 saniye süren bir basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş'in sitemkar hali dikkatleri çekmişti.


Şenol Güneş Beşiktaş'ı bırakacak mı?


Şenol Güneş'in bu hali, siyah beyazlı takımdaki görevini bırakacağı şeklinde yorumlandı. Erman Toroğlu ve Serdar Ali Çelikler gibi isimler de bu iddiayı gazete ve televizyonlarda dillendirdi. Buna karşın Beşiktaş yönetiminin ise Şenol Güneş'i bırakmak istemediği yazıldı. Milliyet'in haberine göre Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Şenol Güneş'i bırakmaya niyeti yok. Kurulu düzeni bozmak istemeyen Orman, yoluna Şenol Güneş ile devam etmek ve tecrübeli hoca ile gelecek sezonun planlamasını yapmak istiyor. Beşiktaş'ta kadronun gençleştirilmesi düşünülürken teknik direktör konusunda bir değişiklik düşünülmüyor. Fikret Orman öncelikli olarak Şenol Güneş'i ikna etmeye çalışacak eğer bunu başaramazsa B planı düşünecek.


Ahmet Çakar'ın Şenol Güneş yorumu


Öte yandan yorumcu Ahmet Çakar, Galatasaray derbisi öncesi ve sonrasında Şenol Güneş'in sitemkar açıklamaları hakkında ise, "Şenol Güneş ve Beşiktaş'a ciddi saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Bu maçın kararı hükmen mağlubiyet olmazsa Türk futbolunda kaos çıkar demiştim. Hatta bu yüzden Fenerbahçe kulübü beni şikayet etmiş ve Adalet Sarayı'nda ifade vereceğim. Fenerbahçeli yöneticiler ve Aykut Kocaman, Şenol Güneş'e saygısızlık yapmıştır. 

Diğer tarafta Beşiktaş'ın kararını da değerlendiren Ahmet Çakar, "Beşiktaş'ın kararını ise doğru bulmuyorum. Yani haklı bile olsalar sonuçta bir kural verilmiş ve kurallara uymalıyız. Bu karar bir çözüm dğeil." dedi. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"