comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberleri: Fikret Orman'dan 'kulübü satacaklar' iddialarına yanıt!

15 Eylül 2018, Cumartesi 11:52
BJK Haberleri: Fikret Orman'dan 'kulübü satacaklar' iddialarına yanıt!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Kulübünün olağanüstü tüzük değişikliği kongresinde açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Beşiktaş Kulübünün olağanüstü tüzük değişikliği kongresi, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilirken, kongrede başkan Fikret Orman da konuştu. Kongrede divan başkanlığına Şener Yurdakul seçildi.


BJK Haber: Beşiktaş kulübü satılacak mı? Fikret Orman ne dedi?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman "Yönetim kurulun 10 asil üyeden 8'e düşürülmesi Beşiktaş için bir ihtiyaç. Çok elzem mi, belki hayır ama bunun yapılması lazım. Takdir sizlerin. Camia içinde bu durumlar çok konuşulmaya başlandı. “Başkan maaş alacak, bunun için tüzük tadil istiyor, kulübü satacaklar” gibi konuşmalar oluyor. Şirket kurulması genel kurul yetkisiyle oluyor. Acil hamle yapmamız gerektiğinde şirket kuramıyoruz. Ama bunu, “Şirket kurulacak ve Beşiktaş'ı Katarlılar'a satacaklar” demeye başladılar. Bunlar saçma sapan dedikodular." ifadelerini kullandı. 

"KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL"
Fikret Orman, "Bizler de sütten çıkmış ak kaşık değiliz." değiliz derken, "Beşiktaş'a adayların çıkması lazım. Bu ayıp bir şey değil. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Mayıs ayında kongremiz olacak herkes aday olabilir." şeklinde konuştu.


BJK Haberleri: Beşiktaş'ta tüzük değişikliği yönetim kurulu 8'e düştü


Yapılan oylama ile Beşiktaş'ta tüzükteki 35. madde değişti. Yönetim Kurulu asil üye sayısı 10 kişiden 8 kişiye düşürüldü. Başkan dışında 8 asil ve 5 yedek yönetim toplam 14 kişiden oluşacak. Bu madde Mayıs 2019'da yapılacak seçimden itibaren geçerli olacak.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.