comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberleri: Fikret Orman, 'Bir forvet, bir forvet arkası almak istiyoruz'

27 Ağustos 2018, Pazartesi 15:09
BJK Haberleri: Fikret Orman, 'Bir forvet, bir forvet arkası almak istiyoruz'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, neden seçim kararı aldığını açıklarken, transfer konusunda da birbirinden önemli ifadeler kullandı.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, neden seçim kararı aldığını Bein Sports'ta açıklıyor. Fikret Orman'ın açıklamalarını canlı aktarıyoruz. 


Fikret Orman'ın Bein Sports'a yaptığı açıklamalar (27 Ağustos 2018 Pazartesi)


Fikret Orman hem yönetimde hem de kendisinde bir yorgunluk oluştuğunu söylerken bir takım kırgınlıkların yaşanmış olabileceğini de söyledi. 


Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi hakkında ne dedi?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Ahmet abi ile aramızda hiç olumsuz bir şey olmadı ama hırsımızı tekrar yakalamamız lazım. Benim motivasyonum çökerse Beşiktaş çöker." diyen Fikret Orman, "Henüz yeni yönetim için kimseyle konuşmadım. İlk olarak 2. Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile görüşeceğim. Kendisiyle 6,5 yılda hiç kavga etmedik. Ahmet abiyi çok severim, o da beni sever." şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ'I YIKMAK İÇİN BENDEN VE ARKADAŞLARIMDAN BAŞLAMAK İSTİYORLAR"
"Beşiktaş'ı yıkmak için ilk nereden başlarsınız? Beni ve arkadaşlarımı yıkmakla. Yalanla yanlışla algı yapılıyor, çıkın karşıma anlatın diyorum. Genel Kurul'da borç isteyeceğimiz yönündeki haberler tamamen uydurma. Bizim zaten mali genel kurulumuz yok. Biri tüzük tadil, diğeri seçim. Yönetim Kurulu üye sayısını azaltacağız." 

"YALAN DOLANLA OLMAZ"

"Arkadan dedikodu yaparak işi çözemeyiz. Bu arkadaşlarımız çıksın karşımıza güçlü bir adayla, kazanırlarsa da yolları açık olsun deriz. Biz kesin kazanacağız demiyoruz ki bu işler arkadan iş yürütmekle olmaz diyoruz."

"HERKES FUTBOLU YÖNETMEK İSTİYOR"

Bütün yöneticilerin futbolu yönetmek istediğini, futbolu yönetmeyenlerin de mutsuz olduğunu söyleyen Fikret Orman, "Futbolun içinde olmadıklarında da dedikodu yapıyorlar. Yalan konuşuyorlar" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir profesyonelin işlerine karışımam." diyen Fikret Orman, "İletişimin, finansın, hiçbirinin işine karışmam. "Birkaç yöneticiyle yönetiyor" lafı çıkıyor çünkü herkes futbolun içinde olmak istiyor. Bunları konuşmaktan işimize konsantre olamıyoruz." şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN'DAN MENAJER AÇIKLAMASI

"Geçen gün bir adam geldi yanıma 'Metin Korkmaz'dan transfer yapmayın' dedi. 'Sana mı soracağım' dedim. Sonra sordum biz Metin Korkmaz'dan kimi aldık diye. Bir tek Orkan Çınar'ı almışız. Negredo'yu Galatasaray'ı sıfıra götürmüşler. Beşiktaş'a 2.5'a gelmiş. Oradan bir kişi bulsunlar, sıfır liraya desinler. Bulsunlar varsa bunu, yok. Yalan üzerine konuşmak yakışmaz. Benim 8 sene Demirören'e bir iftiram yoktur. Transferde işe Deniz Atalay ile başladık, Erdal Torunoğulları vardı. Şimdi de Umut Güner'le çalışıyoruz. Bir pazarlık nedeniyle ben doğrudan görüşmüyorum, ikincisi şeffaf olsun diye ben görüşmüyorum. Ahmet Bulut, Beşiktaş'ın transferlerinden yardımcı olmuştur ama 2012'den beri kendisine tek kuruş ödemedik. İleride ödeyeceğiz. Ahmet Bulut Avrupa ilişkisi çok kuvvetli menajer. Gittik Mario Gomez'le görüşmeye... Erdal Torunoğulları, görüştü. Sonra Fiorentina pürüzü çıktı. Kim çözdü? Fiorentina ayağını Ahmet'i çağırdık, o çözdü. Ben geldiğimde menajerlik ücretleri %22'ydi, şimdi %7. Yüzde 22'yken ortaya çıkmamışlar, bugün 7'ye itiraz ediyorlar."

"BUNLARI KONUŞAN ŞEREFSİZDİR"

"Ben bu kulübe başkan olduğumda 500 tane haciz vardı. Bu dedikoduları yapanlar şerefsizdir. Beşiktaş'ın tüm evrağı halka açıktır."


Fikret Orman'dan Beşiktaş taraftarına mesaj


"Taraftarlara da sesleniyorum. Daha ligin 3. maçındayız takım kaptanına bu tepkiler nereden çıktı? Beşiktaş'ın böyle kültürü yok. Başlar ayak, ayaklar baş olmayacak! Herkes işini yapacak. Herkes yapması gerekeni yapacak. Taraftar taraftarlığını, oyuncular oyunculuğunu yapacak. Taraftarın Oğuzhan'a tepkisi beni rahatsız etti."

"WHATSAPP GRUBUNA EKLİYORLAR"

"13 yaşındaki çocuk transfer için mesaj atıyor bana. Whatsapp grubuna alıyorlar beni. Ya ben sizin askerlik arkadaşınız mıyım? Niye beni alıyorsunuz gruba?"


Fikret Orman'dan transfer açıklaması! Beşiktaş hangi pozisyona oyuncu alacak?


"Bir forvet veya forvet arkası almak istiyoruz ama kadroya her ilave olduğunda mutsuz insan sayısı artıyor. Oğuzhan ile biz şampiyonluklar kazandık. Tolgay çok iyi bir sporcu. Ama bazen kendileriyle savaşıyorlar. Rakiplerle savaşmaya başlayınca bu dertler biter."

"Vida için 10 milyon poundluk bir teklif aldık ve %10 da menajer payı vardı ama satmadık. Vida da gitmek istemiyor burada bayrak oyuncu olmak istiyor. Negredo için ise resmi teklif gelmedi. Atiba Hutchinson henüz hazır değil 2 hafta sonra oynayabilecek duruma geleceği söylendi."


Fikret Orman, Şenol Güneş hakkında ne dedi?


"Şenol Hoca ile bizim 4. senemiz. Bizim gönül dostluğumuz var. Bir evlilik gibi bir şey, dönem dönem kavgalar oluyor ama bu demek değil ki siz eşinizden mutsuzsunuz. Aile işi bu, arada yanlış anlaşılmalar, çizgiyi aşmalar oluyor. Futbol içinde olur bunlar"

"2022'DEN SONRA ADAY OLMAYACAĞIM"

"Beşiktaş başkanlığına 2022'den sonra aday olmayacağım. Şuna da bozulmuyor değilim ama, herkes başladı 2022'deki Beşiktaş dizaynlarına. Ben daha buradayım."

Son dakika Beşiktaş Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)