comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberleri: Cyle Larin'den Şenol Güneş'e mesaj

05 Temmuz 2018, Perşembe 17:12
BJK Haberleri: Cyle Larin'den Şenol Güneş'e mesaj

Beşiktaş'ın Kanadalı golcüsü Cyle Larin, BJK TV'ye röportaj verdi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın geçen sezon devre arasında transfer ettiği Cyle Larin verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı.


Beşiktaş Haberleri: Cyle Larin röportajı (5 Temmuz 2018 Perşembe)


İstanbul'da dört günlük bir etap ardından buraya geldik. Nasıl gidiyor çalışmalar?

CYLE LARIN: Gayet iyi gidiyor genel olarak. Oyuncularımızın birçoğu burada bizimle birlikte. Hala aramıza katılacak olan arkadaşlarımız var. Dünya Kupası'nda mücadele eden arkadaşlarımız var. İstanbul'da ilk hazırlık dönemi gibiydi. Adaptasyon dönemiydi. Burada da artık ciddi şekilde başladık. Yoğunluk giderek yükseliyor. Şimdiye kadar gayet iyi gidiyor.
Ligin son bölümünde forma şansını bulmaya başladın, alışma süreci nasıl geçti.

CYLE LARIN : Çok sıkı bir şekilde çalıştım o dönemde.Takım antremanlarının haricinde antrenmanlar da yaptım. Tabi o ekstra antremanlar sayesinde fiziksel olarak da iyi bir noktaya geldim senin de söylediğin gibi bazı şanslar da yakaladım. O anlarda goller de attım. Gerçekten çok pozitif gitti.

Peki takım arkadaşlarının sana yaklaşmaları nasıl biz dışarıdan gören bir göz olarak gol attığında kendileri atmış gibi seviniyorlar.

CYLE LARIN: Senin de söylediğin gibi. Onlar gerçekten ben gol attığımda en az benim kadar seviniyorlar. Çünkü antrenmanda çalıştığımı, bu çalışmamın karşılığını almaya çalıştığımı biliyorlar. Golü attığımda da birlikte kutluyoruz. Gayet güzel bir ilişki var. 


Cyle Larin'den Beşiktaş taraftarına mesaj


Taraftar keza aynı şekilde Larin'in oyuna girmesini gol attıktan sonra büyük bir sevinç yaşıyor. Taraftarla olan ilişkin nasıl?

CYLE LARIN: Gerçekten onların önünde oynamak çok heyecan verici .Tabi ki gol attığımda da bu çok özel bir ana dönüşüyor. Onlar için de çok önemli bunu biliyorum. Şunu söylebilirim daha çok gol atmak için, onları daha da mutlu etmek için elimden geleni yapmaya, sıkı çalışmaya devam edeceğim.

Peki futbol anlamında geliştirmek istediğin özelliklerin neler?

CYLE LARIN: Bunun iki bölümü var hem takım antremanlarından sonra hocayla birlikte yardımcı hocalarımızla birlikte, ekstra antrenmanlar yapıyorum özellikle bitiricilikle ilgili. Bu birinci bölüm ve ikinci bölümle ilgili de oynadığım maçlar ve yaptığım antremanlarla ilgili videolar izliyoruz analizleri izliyoruz ve onların üzerinden de çalışıyoruz. Bu ikisi böyle paralel gittikçe ben gelişeceğime inanıyorum. 

Peki bu sezona dair hedeflerin neler? 

CYLE LARIN: Çok sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğim. İlk onbirde daha fazla forma şansı alabilmek için elimden geleni yapacağım. Burada önemli olan şey şu, bir maçta iki maçta gol atmak değil formayı aldığımda o devamlılığı gösterip takıma sürekli olarak katkı yapmam gerekiyor. Bu taraftarlar için önemli,takım için önemli,kulüp için önemli. Bu da, çok sıkı bir şekilde çalışmaktan geçiyor.


Cyle Larin Şenol Güneş için ne dedi?


Şenol Güneş'in senin üstünde nasıl bir etkisi var?

CYLE LARIN : Tabii ki de ilk geldiğimde benim için çok kolay değildi.Çünkü Amerika'dan sonra burası çok farklı bir futbol kültürü, farklı bir futbol ülkesi. Hoca gerçekten bana çok yardımcı oldu. Özgvenimi yüksek tutmam için benimle sürekli olarak iletişim kurdu. Antrenmanda, antrenman dışında sürekli çalışmalar yaptırdı ve şu ana kadar gerçekten katkısı çok oldu bana. 

Avrupa futbolu ile Amerika futbolu arasındaki farklar neler?

CYLE LARIN: Tabii ki MLS şu an büyüyen bir lig. Bu büyüme mutlaka zaman alacak Avrupa futbolu çok farklı, Avrupa  futbolunda oyuncu kalitesi çok daha yüksek ve Avrupa futbolunda bence genç oyuncuların gelimesi içinde çok uygun bir zemin var çünkü etrafınızda çok kaliteli oyuncular var. Özellikle genç oyuncular anlamında bence en büyük fark burada.

Dünya Kupası'nda faovirin kim?

CYLE LARIN: Benim şimdiye kadar izlediğim en iyi Dünya Kupası diyebilirim. Bütün takımlar yarışmanın içindeler. Bunlar arasında çok büyük farklar yok. Çok büyük bir mücadele oluyor. Ben Belçika'nın kazanacağını düşünüyorum.

Türkiye ve İstanbul hakkındaki düşüncelerin neler?

CYLE LARIN: Şimdi iki şey var. Birincisi dil. Dil, tamamen farklı bir şey anlaşılması bazen çok zor olabilir sadece işte basit kelimeleri öğrenmeye çalışıyorum. Trafik çünkü, insanların burada araba kullanma şekil Amerika'dan tamamen farklı. Mesela bir defasında şey oldu. Önümdeki arabalardan biri girişi kaçırdı. Böyle 100-150 metre gitti. Kaçırdığını farketti ve bu sefer 100-150 metreyi geriye alarak tamamen geldi. Ondan sonra tekrar girmesi gereken yerden girdi. Ben şok oldum tabi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"