comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberi: Roma, Edin Dzeko'nun sözleşmesini uzatıyor

16 Mayıs 2018, Çarşamba 10:56
BJK Haberi: Roma, Edin Dzeko'nun sözleşmesini uzatıyor

Roma, Boşnak oyuncusu Edin Dzeko'nun 2020 yılına bitecek sözleşmesini 1 yıl daha uzatmak için harekete geçti. Edin Dzeko'nun adı son günlerde Beşiktaş ile de anılıyordu.

FutbolArena Dış Haberler - Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon yarı final oynayan Roma'da Cengiz Ünder'in takım arkadaşı Edin Dzeko ile ilgili transferde hareketli günler yaşanıyor. 32 yaşındaki oyuncu için Roma yönetimi sözleşme uzatma kararı aldı.
 

Edin Dzeko, Roma ile sözleşme yenileyecek mi?


Bu sezon tüm kulvarlarda 24 gol atma başarısı gösteren Edin Dzeko'yu bırakmak istemeyen Roma kolları sıvadı. La Gazetta Dello Sport'un haberine göre, Roma, Beşiktaş ve Amerika takımlarıyla adı anılan 32 yaşındaki Dzeko'nun 2020 yılında bitecek sözleşmesini 1 yıl daha uzatmak istiyor.

Adı Amerika takımlarıyla da anılan Edin Dzeko'ya Roma'nın yeni maaş teklifinin 4,5 milyon Euro olduğu öne sürülürken maç başına alınan ücrette de artışa gideceği ifade edildi. Roma'nın yapacağı bu teklif sonrası Edin Dzeko'nun bu yaz takıma kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.
"CENGİZ'E BAYILIYORUM"

Geçtiğimi haftalarda takım arkadaşı Cengiz Ünder hakkında da konuşan Dzeko, "Cengo'ya bayılıyorum. Harika bir oyuncu. Çok genç şu an. Bence İtalya Ligi onun gelişmesine çok yardımcı olacak. Kaliteli bir futbolcu ve İtalyan futbolunu öğreniyor, dil öğreniyor. Sahip olduğu yeteneği ilerleyen zamanlarda göstermeye devam edecektir." ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş ile ilgili haberlere Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"