comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberi: Fikret Orman'dan Süper Kupa ve Türkiye Kupası için flaş çağrı

03 Mayıs 2018, Perşembe 10:40
BJK Haberi: Fikret Orman'dan Süper Kupa ve Türkiye Kupası için flaş çağrı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda konuştu.

FutbolArena - Uluslararası Ftubol Ekonomi Formu düzenlendi. Beşiktaş ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, ekonomi forumunda kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, Süper Lig'in izlenebilirlik oranını artırlamaları gerektiğini söyledi. 

"FUTBOLU KULÜPLER BİRLİĞİ YÖNETMELİ"
Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda konuşan Fikret Orman şunları söyledi:

"Kulüpler Birliği olarak hedefimiz Süper Lig'in global marka değerini artırmak. İzlenebilirliği artırdığımız zaman daha ucuz paralara iyi futbolcular transfer edebileceğiz. Avrupa'da oynayan futbolcular, Türkiye'ye geldiğinde 2 kat para alıyor. Marka değerimiz arttığı zaman Cenk Tosun gibi birçok futbolcumuzu yüksek bedellerle Avrupa'ya satabileceğiz."

"AVRUPA'DA DAHA FAZLA ORGANİZASYON YAPMALIYIZ"

"Uluslararası izlenebilirlik çok büyük önem arz ediyor. Avrupa'da başarılı performans sergileyemezsek bir süre sonra şampiyon olan takımımız bile ön eleme oynamak zorunda kalacak. Futbolla ilgili bütün işlemlerin Kulüpler Birliği üzerinden yapılmalı. Avrupa'da daha fazla maç organizasyonları düzenlenmeli. Süpe rKupa ve Türkiye Kupası finali gibi maçları yurt dışında oynamak gerekiyor. Bu işleri TFF yerine bizim yapmamız gerekiyor. Süper Lig'in pazarlanması ve marka değerini artırma konusunda görev Kulüpler Birliği'nin olmalı."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"