comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberi: Beşiktaş'tan son 5 sezonda savunmaya 7,7 milyon Euro

04 Haziran 2018, Pazartesi 14:51
BJK Haberi: Beşiktaş'tan son 5 sezonda savunmaya 7,7 milyon Euro

Beşiktaş'ta yaz transfer döneminde mutlaka stoper takviyesi yapılması planlarken son 5 sezonda stoperlere harcanan bonservis bedellerini sizler için sıraladık

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları startını verirken Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda stoper takviyesi yapılacak. Dusko Tosic ile yollarını ayıran ve oyuncuyu Çin'e satan Beşiktaş'ın son 5 sezondaki stoper transferlerine harcadığı bonservis bedellerini araştırdık.
 

Beşiktaş'ın son 5 sezondaki stoper transferleri


Beşiktaş, son 5 sezondaki stoper transferi için kasasından son derece makul bir bonservis miktarı çıktı. Beşiktaş'ın son 5 sezonda yaptığı stoper transferleri için ödediği bonservisler incelendiğinde en pahalı transfer Rhodolfo oldu. 2015-2016 sezonu öncesinde Gremio'dan Beşiktaş'a transfer olan Rhodolfo için Siyah-Beyazlı yönetimin kasasından 3,3 milyon Euro çıktı.

2013-2014 sezonunda Pedro Franco'yu Kolombiya ekibi Millonorios'tan 2,4 milyon Euro karşılığında transfer eden Beşiktaş Marcelo Guedes'i de 2 milyon Euro'ya transfer etmişti. Beşiktaş bu 3 oyuncuya toplamda 7,7 milyon Euro öderken son 5 sezonda transfer olan diğer stoperlere bonservis ücreti ödemedi.
Beşiktaş geride kalan sezonda Pepe ve Domagoj Vida'yı kadrosuna katmış ve bonservis ücreti ödememişti.Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)