comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haberi: Beşiktaş'tan son 5 sezonda savunmaya 7,7 milyon Euro

04 Haziran 2018, Pazartesi 14:51
BJK Haberi: Beşiktaş'tan son 5 sezonda savunmaya 7,7 milyon Euro

Beşiktaş'ta yaz transfer döneminde mutlaka stoper takviyesi yapılması planlarken son 5 sezonda stoperlere harcanan bonservis bedellerini sizler için sıraladık

FutbolArena Detay - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları startını verirken Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda stoper takviyesi yapılacak. Dusko Tosic ile yollarını ayıran ve oyuncuyu Çin'e satan Beşiktaş'ın son 5 sezondaki stoper transferlerine harcadığı bonservis bedellerini araştırdık.
 

Beşiktaş'ın son 5 sezondaki stoper transferleri


Beşiktaş, son 5 sezondaki stoper transferi için kasasından son derece makul bir bonservis miktarı çıktı. Beşiktaş'ın son 5 sezonda yaptığı stoper transferleri için ödediği bonservisler incelendiğinde en pahalı transfer Rhodolfo oldu. 2015-2016 sezonu öncesinde Gremio'dan Beşiktaş'a transfer olan Rhodolfo için Siyah-Beyazlı yönetimin kasasından 3,3 milyon Euro çıktı.

2013-2014 sezonunda Pedro Franco'yu Kolombiya ekibi Millonorios'tan 2,4 milyon Euro karşılığında transfer eden Beşiktaş Marcelo Guedes'i de 2 milyon Euro'ya transfer etmişti. Beşiktaş bu 3 oyuncuya toplamda 7,7 milyon Euro öderken son 5 sezonda transfer olan diğer stoperlere bonservis ücreti ödemedi.
Beşiktaş geride kalan sezonda Pepe ve Domagoj Vida'yı kadrosuna katmış ve bonservis ücreti ödememişti.Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"