comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Şenol Güneş'ten ilginç cevap: "Bana baba diyordu, hoca demiyordu"

22 Ağustos 2018, Çarşamba 21:00
BJK Haber: Şenol Güneş'ten ilginç cevap:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Partizan maçı öncesi açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda oynanacak olan Partizan maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Partizan - Beşiktaş Şenol Güneş'in basın toplantısı


"FUTBOL MARKASI BİR TAKIMLA KARŞILAŞACAĞIZ"

Partizan - Kızılyıldız, Sırbistan'ın marka değeri olan takımlar. Sırbistan'da yetenekli futbolcular yetişiyor ve futbolseverleri de futboldan anlıyor. Türkiye'de de bizde olduğu gibi zaman zaman krizli geçen dönemler yaşanıyor. Ancak futbol kalitesi ve markası olan bir takımla oynayacağız. Bizim için zor bir maç olacak. Kendi futbolumuzu oynayıp kazanmak istiyoruz.
"BABEL SAKAT, NEGREDO CEZALI" 

Takımların ve oyuncuların geçmişiyle ilgili konuşmanın yararı olacağını düşünmüyorum. Babel sakat. Negredo cezalı. Takıma geç katılanlar ve geç form yakalayacak oyuncularımız olacaktır. Ancak takım kadromuz müsait ve yarın için en ideal kadromuzla sahaya çıkacağız. Buradan iyi bir sonuçla ayrılacağımızı düşünüyoruz. 

"BU SEZON KAYBETMEYEN BİR TAKIMLA OYNAYACAĞIZ"

İki takımda da iyi oyuncular var. Biz Sırbistan'ı tanıyoruz. Sırbistan bizi daha fazla tanıyor. Birçok konuda birbirimize yakınız. Geçmişten bu yana Türkiye'ye gelen oyuncular var. Bu sezon kaybetmeyen bir takıma karşı oynayacağız. 

"PARTİZAN'IN LİG MAÇININ ERTELENMESİ..."

Ülkelerin yapısıyla ilgili. Böyle bir ihtiyaç duydular ve liglerinde böyle bir müdahale olabiliyor. Bizde geçmişten beri bu konular çok tartışıldı. Bu tartışmaları doğru bulmuyorum. Program neyse elimizden geleni yapacağız. Onlar böyle yaptı, biz böyle yaptık demeyi doğru bulmuyorum. Biz 3 maç üst üste deplasmanda oynayacağız. 

"PARTİZAN DAHA GÜÇLÜ BİR TAKIM"

LASK Linz oyun ve sonuç olarak bizim için kötü bir maçtı. Rakip daha çok iyi oynadı ve kazandı. Hak ettiği bir galibiyet aldı.  Daha iyi bir oyunla kazanmak istiyoruz. Partizan daha güçlü bir takım çünkü. 

Tosic Gençlerbirliği'nden tanıdığım bir oyuncu. Beşiktaş'ta da güzel işler yaptı ve futbol hayatının en güzel yıllarını geçti. İyi bir oyuncu. Ayrıca iyi bir karakter. Ayrılmasına üzüldüm. Kalitesi ne olursa olsun 

"TOSIC BANA BABA DİYORDU"

Tosic'in ayrılmasına üzüldüm. Kalitesi ne olursa olsun Beşiktaş'a faydalı oldu. Kariyerinin en güzel yıllarını burada geçirdi. Kendisine Çin'de başarılar diliyorum.. Şenol Güneş, Tosic'in Partizan karşısında Beşiktaş'ı tutacağını söylemesi üzerine gelen soruya, "Zaman zaman duygular karışabiliyor. Güzel olan taraf da bu. Sırbistan'dan Türkiye'ye gelen oyuncular... Tosic'in ailesi, vatanı burada. Uzun yıllar Türkiye'de yaşadı ve bir ailesi de Beşiktaş'ta. Belki de çok başarılı olduğu için bana baba diyordu, hoca demiyordu." yanıtını verdi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"