comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Şenol Güneş'ten hakeme tepki: 'Rahatsız mısın?'

27 Ağustos 2018, Pazartesi 00:24
BJK Haber: Şenol Güneş'ten hakeme tepki: 'Rahatsız mısın?'

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor mağlubiyetinin ardından son derece çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor maçının ardından hakem Halis Özkahya'ya tepki gösterdi. 


Beşiktaş 2-3 Antalyaspor Şenol Güneş'in basın toplantısı


"MUCİZELER OLDU"

"Sürpriz oldu, mucizeler oldu. Farklı kazanılması gereken maçta kaybettik."
"RAHATSIZ MISIN?"

Kartı gösterip daha önce kaleciye göstermiyorsan demek ki maçı idare ediyorsun. Penaltı pozisyonundan daha hafiflerini son dakikada bizim lehimize faul verdi. O zaman rahatsız mısın? Yavaş oynatılır mı? Kaç defa yatıldı, kalkıldı. Görmüyor musun? Futbolun kuralları varsa oynamaya dönük oynatılması gerekiyor. Rakip elinden gelen gayreti gösterdi ve 3 puanı aldı. Biz gayretimizin karşısında 3 puanı alamadık. Daha önce kaleciye kart göstermiyorsun. Demek ki maçı idare ediyorsun.  Penaltı pozisyonundan daha hafiflerini. son dakikada bizim lehimize faul verdi. O zaman rahatsız mısın?"

"FUTBOLU BÖYLE Mİ OYNAYACAĞIZ?"

Habersiz olarak sahanın kenarından oyunu başlatıyorlar. Defansın haberi yok. Sanki gizli adam oyuna dahil oluyor. Futbolu böyle mi oynayacağız? Rakibimiz gayretinin karşısında kazandı, biz gayretimizin karşısında 3 puanı alamadık. 3-1'den sonra da maçı alabilirdik. Kaçan pozisyonlar, direkten dönen toplar... Riskleri aldık. Farklı kazanabileceğimiz bir maçta mağlup olduk." 

"LARİN'E YAPILAN PENALTI"

Panik değil tempolu ve hızlı oynamak gerekiyor. Bunun için de gol bulmak önemli. İlk yarıda da ikinci yarıda da sinirlenme sebebim hakem. Adam sakatlanıp çıkıyor, sakatlanıp çıkıyor. Oyun hızlanıyor, adam zaman geçiriyor. Eğer 80. Dakikada sarı kart veriyorsan, ilk yarıda neden vermiyorsan. Önümüzde faul çalıyorsun, o zaman Larin'e yapılan penaltı. Sarı kart veriyorsun sanki mektup yazıyorsun. Hakemin niyeti kötü demiyorum ama geçen sene de attığımız gole faul verdi. Bu zaman geçirmeyi görmüyor musun. İlk yarıda yaparken sarı kart değil miydi bu? Zaman geçirir tabi oyuncu ama sen de müdahale edeceksin. Oyunun temposu düşünce, rakip zaten dinlenerek istediğini almış oluyor. Bugün şanssızlık, yanlışlık, haksızlık hepsi birden oldu. İlk pozisyon ofsayt mıdır, bilmiyorum. Ama topu aynı oyuncuya atıyor. Yediğimiz ilk gol benim bildiğim kadarıyla ofsayttı. Kendimizi kandıracak değiliz. Ama bugünkü maç, bu oyunla kazanılmalıydı. Yediğimiz goller çok basit, kaçırdığımız goller çok basit.

"VİDA'YI OYUNDAN ÇIKARDIM, SAKATLIĞI VARDI"

Sonuç 3-2 olduktan sonra ne anlatırsam anlatayım bir şey olmaz. Kulübe şunu yaptı, bunu yaptı diyorlar. Vida'nın sakatlığı vardı oyundan aldım. Larin'i niye oyuna almışım. Atsaydı Larin golü, o zaman başka olurdu. Bize göre iyi ama dışarıdan bakarak farklı şeyler yazılabilir. Attıklarımız dışında kaçan gollere bakın. Oğuzhan'ın Babel'in pozisyonları gol olsa, maç 2-0 olacak. Oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi. Şanssızlık ve haksızlık var. Adam kaçırma da oldu. Bunları da çalışacağız ama bu haliyle bile kazanılması gereken bir maçtı


Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)