comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Karius'un Beşiktaş'a transferi sonrası Liverpool karıştı

31 Ağustos 2018, Cuma 17:53
BJK Haber: Karius'un Beşiktaş'a transferi sonrası Liverpool karıştı

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, Karius'un Beşiktaş'a transferinin ardından Mignolet'nin açıklamaları hakkında konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Karius transferinin ardından Liverpool karıştı. İngiliz ekibinin yedek kalecilerinden Mignolet, Karius'un Beşiktaş'a kiralık olarak gönderilmesinin tuhaf olduğunu söyledikten sonra bu transferin kendisinin durumunda bir değişiklik yaratmayacağını, zira 2 ile 3. kaleci olmak arasında bir fark olmadığını belirtti. 

"KİŞİSEL SORUNLARIMIZI KAMUOYUNUN ÖNÜNDE TARTIŞMAK ANLAMSIZ"
Liverpool kalecisi Mignolet'in Karius transferiyle ilgili yaptığı bu açıklamaların ardından teknik direktör Jurgen Klopp açıklamalarda bulundu. Klopp, "Mignolet hiçbir yere gitmeyecek. Kişisel sorunlarımızı kamuoyu önünde tartışmak anlamsız. Yüz yüze konuşmak her zaman daha iyi ve faydaklı. Ben bu yaklaşım içindeyim. Mignolet iyi bir kaleci ve tabi ki 2. kaleci olmaktan memnun değil. Ancak dünyada Liverpool'da ikinci olmaktan daha korkunç şeyler var. Ayrıca Mignolet iyi para kazanıyor." ifadelerini kullandı. 
 

Karius'un Beşiktaş'a transferinde maliyeti ne kadar?


Karius'un transferiyle ilgili TRT Spor'da konulan Fatih Doğan, 2 yıllık kiralık anlaşması sağlanan 25 yaşındaki kaleciyle alakalı olarak şu bilgileri aktardı:İlk yıl için kiralama bedeli 1 milyon euro. İkinci yıl için 1.5 milyon euro. Ayrı ayrı. Opsiyon var. Beşiktaş isterse 2 yıl sonra Karius'u almak isterse 8 milyon Euro'ya alabilecek. Seneye başka bir takım Karius'u almak isterse Beşiktaş'a 25 milyon euro getirmek zorunda. Anlaşmada böyle bir madde var. Karius'un maaşı bonuslarla birlikte 1.6, 1.7 milyon euro civarında. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"