comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Fikret Orman'dan sürpriz seçim kararı! 'Hodri meydan'

11 Ağustos 2018, Cumartesi 11:39
BJK Haber: Fikret Orman'dan sürpriz seçim kararı! 'Hodri meydan'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, başkanlık seçimine gideceğini açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, tüzük tadiliyle birlikte başkanlık seçimini de yapacağını açıkladı. 
 

Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş'ın borcu ne kadar?


Beşiktaş Olağan Divan Kurulu Toplantısı'ndan Siyah beyazlı kulübün toplam borcunun 2 milyar 103 milyon 854 bin TL olduğu açıklandı.

"BEŞİKTAŞ TARİHİNDE OLMAYAN YATIRIMLARI YAPTIK"
"Beşiktaş tarihinde yapılan yatırımların daha fazlasını biz yaptık. Sadece stat değil, tesislere, futbol takımına her şeye yatırım yaptık. Futbolcularla sözleşme yaptığımızda euro 3,9 seviyesindeydi, şimdiyse 7 liranın üzerinde. Diğer kulüplere de bakıyorsanız hepsinin borcu bizden yüksek."

"KİMSE BEŞİKTAŞ'TAN BÜYÜK DEĞİL"

"Açıklanan borç brüt tutar. Alacaklarımızı düştüğümüzde borcumuz 1 milyar 846 milyon lira. Burada bir başarı varsa Beşiktaş'ın başarısıdır. Talisca örneğini yaşadık, sonuçlarını gördünüz. Kendisine 'Sizi satın alacağız' dedim ama Beşiktaş'ta kalmak istemediğini söyledi. Kendisini Beşiktaş'tan daha üstün görmeye çalıştı. Beşiktaş'tan daha büyük hiçbir şey yoktur. Büyük olan Beşiktaş'ın üstüne kimseyi çıkarmamalıyız. Yönetici yöneticiliğini, futbolcu futbolculuğunu, taraftar da taraftarlığını yapacak. Bakıyorum şimdi taraftarlar transfer yapmaya çalışıyor."

"SEÇİME GİDİYORUM, HODRİ MEYDAN"

"Tüzük tadili yapmamız lazım. Beşiktaş'ta çok zorlu bir sürece giriyoruz. Bu zorlu sürece girerken heyecanı artırmamız lazım. 6,5 yıldır yorulduk, silkelenmemiz lazım. Yönetim kurulunun da buna ihtiyacı var. Yeniden mücadele için seçime gideceğim. Aday olmak isteyenler açıklasın. Baskın seçim olmayacak. Herkes çıkıp konuşabilir ve aday olabilir. Ben yeni bir liste yaparak aday olacağım. Borcu düşürmek için projeleri olanlar, konuşanlar için de gayet güzel bir fırsat. Buyursunlar aday olsunlar. Yani diyorum ki hodri meydan."

"TÜRKİYE'Yİ AYAĞA KALDIRACAK TRANSFERLERİ 2 GÜNDE YAPARIZ"

"Taraftarlar telefonuma mesaj atıyor, onu alın bunu alın diye. Sanki biz bilmiyoruz transfer yapmayı. Türkiye'yi ayağa kaldıracak transferleri 2 günde yaparız. Niye yapmıyoruz? Hayatın gerçekleri var çünkü."

"FUTBOLCULAR KONTEYNERDE SOYUNUP DUŞ ALIYORDU"

"Ben geldiğimde altyapıdaki futbolcular konteynerda soyunup, duş alıyordu. Sinan Vardar sen o zaman yöneticiydin. Neredeydin? Benimle ilgili bir şey söyleyecek olan insan, geçmişi çok iyi bildiğimi bilsin. Şimdi söylediğiniz bu deha fikirler o zamanlar niye yoktu?"


Fikret Orman, Ali Koç ile ilgili Divan Kurulu'nda ne dedi?


Bir Beşiktaş Divan Üyesi: "Fenerbahçe Başkanını görünce Beşiktaşlıların kalbi pıt pıt atıyor." derken Fikret Orman bu açıklamaya "Fenerbahçe Başkanını görünce kalbi pıt pıt atacak bir Beşiktaşlı tanımıyorum ben." diyerek cevap verdi.

"BEN İNSAN DEĞİL MİYİM?"

"Kızlarımla kendi yatıma gidiyorum. 'Başkan tatile gitti' diyorlar. Geçen bir düğüne gidemedim. 'Başkan tenezzül etmedi! diyorlar. Herkes hafta sonu düğün yapıyor. Benim tatil yapma hakkım yok mu? Ben insan değil miyim?"

"FENERBAHÇE İLE KAVGA EDİYORUZ"

"Geldiğimizden beri Fenerbahçe ile kavga ediyoruz. Bizim onlarla bir sorunumuz yok halbuki. Kavga edecek olsak Galatasaray ile ederiz çünkü onlar şampiyon oldu"


Fikret Orman, Şenol Güneş hakkında ne dedi?


"Beşiktaş'ı Beşiktaş yönetimi idare eder. Şenol Güneş, yönetimin üstünde değil. Şenol Güneş çok iyi bir hoca, bizi 2 kez şampiyon yaptı ama sadece Beşiktaş Teknik Direktörü. Mali konular onun işi değil."

"MAAŞLARI TL'YE ÇEVİRMEK MÜMKÜN DEĞİL"

"Her oyuncunun maaşlarını TL'ye çevirmek mümkün değil. Ek olarak yerli oyuncular döviz kurunu yabancılardan iyi biliyor"

"BANA KİMSE HAKARET EDEMEZ"

"Ben üslup konusuna takığım, biz buraya hizmet etmeye geldik, hakaret yemeye değil. Ben Beşiktaş başkanıyım, kimse bana hakaret edemez. 2019'da Disiplin Kurulu'nda seçim var. Daha iyi yönetilmesini isteyenler aday olsunlar."

"BEN NE DİYORUM, O NE DİYOR"

"Ben burada mali konulardan bahsediyorum, kur artışını konuşuyorum ama telefonuma şimdi mesaj geldi. 'Başkanım Aboubakar'ı al' diye... Ben ne diyorum, o ne diyor!"

"YÖNETİCİ SAYISI AZALMALI"

"Yönetici sayısının azalması gerektiğine inanıyorum. Benden sonraki başkanın, yaşadığım sıkıntıları yaşamaması için gitmeden önce bir sonraki başkan rahat etsin diye uğraşırım."

Siyah beyazlı takımla ilgili gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (16 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.