comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Beşiktaşlı taraftarları kızdıracak yorum! 'Vida'nın partnerleri büyük takımda oynarken...'

11 Temmuz 2018, Çarşamba 16:28
BJK Haber: Beşiktaşlı taraftarları kızdıracak yorum! 'Vida'nın partnerleri büyük takımda oynarken...'

Alman basınında Domagoj Vida hakkında yazılan bir yazıda, Beşiktaş'ın küçümsenmesi gözlerden kaçmadı.

FutbolArena Dış Haberler - Dünya Kupası'nda Rusya'yı eledikten sonra yaptığı Ukrayna çıkışı ile tüm Avrupa'da dikkatleri üzerine çeken Domagoj Vida hakkında çok sayıda haber çıkmaya başladı. Vida'yı Alman basınında değerlendiren Toni Lukic, yazdığı yazısında Beşiktaş'ı küçümser yorumda bulundu.

"PARTNERLERİ BÜYÜK TAKIMDA OYNUYOR..."
Yarı finale yükselen Hırvatistan savunmasında Domagoj Vida'nın partnelerinin büyük takımlarda forma giydiğine dikkat çekilen yazıda, "Lovren (Liverpool), Vrsaljko (Atletico Madrid), Strinić (AC Milan) büyük takımlarda oynarken Vida ise İstanbul'da Beşiktaş forması giyiyor" denildi. 

Vida'nın Rusya maçındaki performansı da değerlendirilirken, "Rusya'nın duran toplardaki başarısını bildiği için maç boyu tek bir faul bile yapmadı" yazıldı. 


Rusya'dan Domagoj Vida'ya tepki


Rusya Devlet Duması Milletvekili Natalia Poklonskaya, Hırvatistan maçının ardından sert açıklamalar yaptı. Natalia Poklonskaya yaptığı açıklamada, Vida'ya da göndermede bulunarak bazı oyuncuların ülkeleri adına oynamadıklarını söyledi. 

AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

Hırvatistan şans eseri çeyrek finale yükseldi. Bazı Hırvat oyuncular kendi ülkeleri için oynamıyor. Bu da Hırvatistan'ın daha fazla ilerlemesini sağlıyor. Meraklılarına ise şunu söyleyebilirim, takım ruhu, birbirine bağlılık ve gurur duyulacak her şeyi yapan bir Rusya vardı. Siyasi güdümlü bir motivasyonla sporda bu şekilde bir zafer asla istemezdim. Rusya için yeterince turu geçmek adına yeterince iyi olmadığı söyleniyor ama Rusya, kaybederken bile kazanmaya layık bir mücadele sergiledi. 

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"