comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Beşiktaş Türkiye Kupası'ndan ne kadar para kaybetti?

05 Mayıs 2018, Cumartesi 13:00
BJK Haber: Beşiktaş Türkiye Kupası'ndan ne kadar para kaybetti?

Beşiktaş, Türkiye Kupası'ndan men edilirken bu yıl elde ettiği gelirler de TFF'e iade edilecek. Peki, Beşiktaş ne kadar gelir elde etti?

FutbolArena - Beşiktaş, Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe karşısına çıkmayı reddetti ve PFDK tarafından Türkiye Kupası'nda diskalifiye edildiği gibi bu sezon Türkiye Kupası'nda elde ettiği gelirleri de iade etmesi istendi. Peki Beşiktaş, Türkiye Kupası'ndan ne kadar gelir elde etmişti?


BJK Haberleri: Beşiktaş'ın Türkiye Kupası geliri (5 Mayıs 2018 Cumartesi)


TFF tarafından bu sezon Türkiye Kupası'nda yapılan ödemeler açıklanmamıştı ancak geçen sezon yarı finale yükselen takımlar yaklaşık 4.5 Milyon TL kazanmışlardı. Beşiktaş'ın tahmini olarak buna yakın bir bedelden olacağı düşünülüyor. 

Siyah beyazlı takım ayrıca, gelecek sezon Türkiye Kupası'na da katılamayacağı için yine Türkiye Kupası'ndan gelir elde edemeyecek. 
Öte yandan üç büyük kulübün futbolcularına ödediği maç primleri hesaba katılınca, üç büyüklerin Türkiye Kupası organizasyonunda gelir değil zarar ettiği yorumları yapılıyordu. Aziz Yıldırım özellikle bu konuda yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti.
 

Beşiktaş'ın Türkiye Kupası cezası ne oldu?


İşte TFF'den yapılan açıklama:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 05.05.2018 tarih ve 77 sayılı olağanüstü toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin; 03.05.2018 tarihli FENERBAHÇE A.Ş. - BEŞİKTAŞ A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle; müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesinden dolayı 2017 - 2018 Sezonu Türkiye Kupası Müsabakaları Statüsü'nün 8/1. Maddesi ve FDT'nin 46/1. Maddesi uyarınca;

1- (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA,

2-TÜRKİYE KUPASI'NDAN İHRAÇ EDİLMESİNE,

3-TAKİP EDEN SEZON TÜRKİYE KUPASI'NA ALINMAMASINA,

4-2017 - 2018 SEZONU TÜRKİYE KUPASI'NIN TİCARİ HAKLARINDAN ELDE EDİLEN GELİRLERİN DAĞITIMINDAN KAYNAKLANAN ÖDÜLLERİN İADESİNE,

Karar verilmiştir."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"