comScore

Beşiktaş Beşiktaş

BJK Haber: Beşiktaş, Burak Yılmaz'ı transfer etmeli mi?

21 Haziran 2018, Perşembe 11:38
BJK Haber: Beşiktaş, Burak Yılmaz'ı transfer etmeli mi?

Beşiktaş uzun süredir transferde adı geçen Burak Yılmaz ile ilgileniyor. Peki, Burak Yılmaz Beşiktaş için doğru isim mi? FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz yorumladı.

FutbolArena - Trabzonspor'un yıldız golcüsü Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'a transferi ihtimali güncelliğini koruyor. Peki Burak Yılmaz, Beşiktaş için doğru futbolcu mu? FutbolArena yazarı Sinan Yılmaz yorumladı.


BJK Transfer: Beşiktaş, Burak Yılmaz'ı almalı mı? 


Burak Yılmaz'ın kalitesini tartışmaya gerek olmadığını söyleyen Sinan Yılmaz, "Yaşlandıkça özellikle son vuruş becerisini çok geliştirdi. Çok yüksek bir yüzdeyle şutlarını gole dönüştürüyor ancak Burak Yılmaz'ın büyük handikapları da var" dedi.

Burak Yılmaz'ın 15 Temmuz'da 33 yaşına basacağını söyleyen Sinan Yılmaz, "2014-2015 sezonunda yaşadığı sakatlıktan beri Burak Yılmaz sezonda 25 maçı geçemiyor. Bu maçların bir kısmında da sakatlık dönüşü olduğu için sahada tam olarak hazır bir şekilde mücadele edemiyor. Kronik sakatlığı olan, yaşı 33'ü bulmuş bir oyuncuyu bu kadar yüksek maaşlarla transfer etmek de büyük bir risk" dedi. 
Türk kulüplerinin bu kadar yaşlı ve sakatlık sorunları olan futbolculara yatırım yapmasının yanlış olduğunu vurgulayan Sinan Yılmaz, "Burak Yılmaz eldeki isimlerden Vagner Love gibi bir oyuncu. İkisi de kontra atakları iyi oynuyor, ikisi de savunma arkası koşuları iyi yapıyor. Vagner Love'a daha 5 önce büyük paralar ödendi. Şimdi o gönderilmeye çalışılıyor, yarın Burak gelecek, o da beğenilmezse o da gönderilmeye çalışılacak. Beşiktaş buralara bu gibi transferler yaparak gelmedi. Feda dönemini hatırlarsak Beşiktaş bu şekilde gelişmedi! Beşiktaş'ın son döneminde yaptığı transferler Ünal Aysal'ın Galatasaray'da son yıllarında yaptığı transferlere benziyor ve Galatasaray o transferlerden sonra UEFA'da belini doğrultamadı. Dolayısıyla Burak Yılmaz transferini büyük bir hata olarak görüyorum" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)