comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan yalanlama: 'Fikret Orman Umut Güner krizi iddiası'

23 Mayıs 2019, Perşembe 19:08
Beşiktaş'tan yalanlama: 'Fikret Orman Umut Güner krizi iddiası'

Beşiktaş kulübü Fanatik gazetesinde yer alan seçim sonrası yeni yönetimin ilk toplantısında gerilim yaşandığı, Fikret Orman ile Umut Güner'in ters düştüğü yönündeki haberi yalanladı. 

FutbolArena - Beşiktaş'tan yalanlama! Siyah beyazlı kulüp resmi internet sitesinden Fanatik gazetesinde yer alan "Yönetimde yüksek gerilim" haberini yalanladı. 

AÇIKLAMA:

Bugün Fanatik Gazetesi'nde Orhan Yıldırım imzasıyla hazırlanan 'Yönetimde yüksek gerilim!' başlıklı “çok özel” olarak duyurulan haber ve köşe yazısı masa başında tamamen “çok özel” uydurularak kurgulanmış yalan bir haberdir.
Daha önce de aynı muhabir tarafından defalarca Beşiktaş'ımıza yönelik gerçek dışı haberler kaleme alınıp Kulübümüzce yalanlanmış olmasına rağmen kendisi tarafından bu kötü niyetli tutum devam ettirilmektedir. Sadece iki hafta önce yeniden seçilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz hakkında bu tür haberlerin hangi maksatla ve kimlere hizmet ettiğini anlamak oldukça kolaydır. Büyük Beşiktaş taraftarıyla birlikte, Beşiktaşımızı bölmeye yönelik bu tür tutum ve çaba içinde olan kişi ve organizasyonlarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu tarz taraflı, maksatlı ve yalan haber yapan kişi ve kurumlara da Kulüp olarak yaptırım uygulayacağımızı Beşiktaş Camiası ve kamuoyunun bilmesini isteriz.BEŞİKTAŞ'IN YALANLADIĞI HABER

Fanatik'in haberine göre, Beşiktaş'ta seçim sonrası Fikret Orman'ın yönetim kurmaylarıyla Salı günü gerçekleştirdiği ilk toplantıda Fikret Orman'ın "“Bu sezonu bitirelim. Sezon bittikten sonra görev dağılımı yapacağım. Şu anda herkes normal yönetici konumunda” sözlerini sarf etmesi, önceki dönemlerde transferden sorumlu yönetici olarak görev yapan Umut Güner'i rahatsız ettiği" iddia edilmişti. Umut Güner'in ise, "“Neden görev dağılımını şimdi yapmıyorsunuz? Yapsanız da yapmasanız da ben transfer yapmayı sürdüreceğim” tepkisini gösterdiği" öne sürüldü. 

Bu gelişmenin ardından Serdal Adalı'nın devreye girip, “Beşiktaş Başkanı öyle diyorsa öyle olacak. Ben dahil kimse bunun aksini uygulamayı aklından geçiremez. Geçiren olursa da karşısında beni bulur ve buna izin vermem” dediği bildirildi. Karşılıklı sözlerin ardından Başkan Fikret Orman'ın Umut Güner'in bu çıkışına sinirlendiği ve toplantıyı kapatıp salondan ayrıldığı iddia edilmişti. 

FutbolArenaHaber Turu (13 Şubat 2020)