comScore
1 / 13

Beşiktaş'tan transferde dev sürpriz

2 / 13
Milli futbolcu Cenk Tosun’un yeniden Süper Lig’e döneceği ifade edilmişti. 22.5 milyon Euro karşılığında Everton’a transfer olan Tosun kulübünde yaşadığı sakatlık sorunları nedeniyle istediği performansı sergileyemedi.
3 / 13
Geçtiğimiz sezon devre arasında Everton’dan Crystal Palace takımına kiralanan Cenk Tosun çapraz bağlarının kopması nedeniyle 238 gün sahalardan uzak kaldı. Crystal Palace’taki kiralık sözleşmesinin bitmesinin ardından yeniden Everton’a dönen milli yıldız sakatlığını atlattı ve Everton’da forma şansı bulmaya başladı.
4 / 13
Beşiktaş’ta gösterilen istikrarsız performanstan memnun olmayan yönetim ve teknik heyet takımın gidişatıyla ilgili yaptığı ön görüşmede, Ocak ayında kaleci ve forvet transferinin şart olduğuna kanaat getirmişti.
5 / 13
Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Cenk Tosun’un transferini istediklerini ifade etti. Milli forvetin siyah-beyazlı takıma dönme şansı olması durumunda değerlendireceklerini belirten Çebi, "Cenk Tosun, bir kulübe bağlı durumda, Dün izledim sakatlığı geçmiş, daha çok başarılı olmasını isterim. Beşiktaş’ta top oynama şansı olursa bunu denemek isterim. İstediğim bir futbolcu" ifadelerini kullandı.
6 / 13
Devre arasında kiralanması düşünülen Cenk ile ilgili Beşiktaş tavır değiştirdi. İşte yaşananlar...
7 / 13
Cenk Tosun transferinin zora girmesi sonra Beşiktaş rotayı Ümit Milli Takım’da Avusturya’ya karşı hat-trick yapan Halil Dervişoğlu’na çevirdi.
8 / 13
Bonservisi Brentford’da olan oyuncu, gelecek sezon başında kulübüne geri dönecek. Beşiktaş, genç oyuncuyu Championship ekibinden kiralamak istiyor.
9 / 13
Beşiktaş’ın transferi gerçekleştirebilmesi için Brentford’un Hollanda kulübünden kiralık sözleşmesinin feshini talep etmesi gerekiyor.
10 / 13
Halil Dervişoğlu, çıktığı son 2 milli maçta 4 gol kaydetti. Öte yandan Beşiktaş’a transferde sürpriz bir rakip çıktı.
11 / 13
Abdullah Avcı ile anlaşan Trabzonspor transfer çalışmalarına başladı. Bordo-mavili ekip milli takımda yıldızlaşan Dervişoğlu için görüşmelerini sürdürüyor.
12 / 13
A Spor’da Zeki Uzundurukan’ın haberine göre Halil Dervişoğlu’nun babası, oğlunun bordo-mavili ekibe gitmesini istiyor. Bu istekte ailenin Trabzonspor taraftarı olması etkili olduğunun altı çizildi.
13 / 13
Halil Dervişoğlu henüz transfer konusunda kararını vermedi. Devre arasında Beşiktaş ya da Trabzonspor’a imza atması bekleniyor. (SKORER)