comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan transfer açıklaması: 'Talisca, Arda Turan, Cenk Tosun ve Demba Ba...'

28 Aralık 2017, Perşembe 00:48
Beşiktaş'tan transfer açıklaması: 'Talisca, Arda Turan, Cenk Tosun ve Demba Ba...'

Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi gündemle ve transferla alakalı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, TV 8.5'ta Bay Tahmin programına katıldı ve transferle ilgili gelen soruları yanıtladı. Cenk Tosun, Demba Ba, Talisca ve Arda Turan'la ilgili konuşan Ahmet Nur Çebi, sosyal medyadaki Şenol Güneş istifa tweetlerine de tepki gösterdi. 

"BAYERN MÜNİH'E KARŞI ŞANSIMIZ %50 %50"
Bayern Münih gerçekten büyük takım. Ancak Beşiktaş olarak neden küçük müyüm? O algıyla mücadele edemem ki. Beşiktaş eğer Avrupa'da devam etmek istiyorsa, zaten bu takımlarla oynayacaksın. Bayern Münih herhalde şöyle demiştir. Bir Beşiktaş geldi kardeşim. Sonuçta gruptan 1. çıkmış ve son derece önemli takımlarla yaptığı mücadelelerle başarılı olan, iyi futbol oynayan bir takım. Dolayısıyla Bayern Münih de tedirgin olmuştur. Bayern Münih daha mı güçlü takım bekliyordu, biz zayıf mı kaldık? İnşallah öyle bir algı içerisindedirler ve biz de o gün işimizi hallederiz. Şansımızı %50, %50 olarak görüyorum."


Beşiktaş'ta Cenk Tosun satıldı mı?


Beşiktaş'ta son günlerde İngiltere'ye transferi söz konusu olan Cenk Tosun hakkında konuşan Ahmet Nur Çebi, "Cenk Tosun için bize gelen bir resmi teklif yok. Şu an biz Cenk Tosun'u satmak istemiyoruz. Ancak 1 ay içinde farklı şeyler de olabilir, bunlar bilinemez. Çok cazip ve Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda bir teklif olursa düşünebiliriz. Ancak şu an itibariyle Cenk'i göndermek gündemimizde yok. İşte haberler yazılıyor 20 milyon euro diye. 20 milyon nedir Cenk için?" ifadelerini kullandı. 

"SOSYAL MEDYADAKİ ŞENOL GÜNEŞ TWEETLERİ"

Ahmet Nur Çebi, sosyal medyada Şenol Güneş'in istifa etmeli yönündeki tweetleriyle ilgili gelen soruya, "Sosyal medyada bunların yapılmış olması, içeriğinden kaynaklanıyor. Ben Beşiktaş taraftarlarının hocasına ve yönetimine güvendiğini biliyorum. Tabi ki karşıt fikirler olacaktır ama sonuç itibariyle biz beğenilmek için değil, Beşiktaş'ın başarısı için oturuyoruz." yanıtını verdi. 


Demba Ba Beşiktaş'a transfer oluyor mu?


Beşiktaş'ta sezonun ikinci yarısında Demba Ba'nın gelip gelmeyeceği büyük merak konusu. Ahmet Nur Çebi şu ifadeleri kullandı: Demba Ba ile özel bir geçmişiz var. Camia onu çok sevdi, o da Beşiktaş camiasını çok sevdi. Ancak Çin'de bir sözleşmesi var. Demba Ba da bize Beşiktaş'a gelmek istediğini söyledi. Eğer Çin'deki sorununu çözerse oturur konuşuruz. 

"CANER ERKİN'E VERİLEN CEZA FAZLA"

Futbolun fair play olduğunu biliyorum. İnsanlar birbirlerine sevgi ve saygı göstermeli. Herkes için geçerli. Orada nezaket olmalı. Ancak öncelikle şunu söylemek istiyorum. Caner Erkin için 6 maç ceza fazla. Aynı şeyi başka bir takımdan birisi yaptı ve cezasında indirime gidildi. İsmini vermeyeceğim. Caner duygusal bir çocuk. Son derece nazik ve kibar da bir çocuk. Bu garip gelebilir ama öyledir, özel hayatını bilmez kimse. Ancak futbol bir voleybol maçı değil. Adrenalini arttıran bir spor. Özünde kötü niyetli yapılmıyor. Caner bu niyette bir insan değil. Bana göre 2-3 maç olmalıydı."


Beşiktaş Talisca'nın bonservisini alacak m?


Talisca'nın bonservisinin alınıp alınmayacağı konusunda Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi şunları söyledi: Talisca'nın bizimle yaptığı anlaşmayla opsiyon var. 23-25 milyon euro civarında bir opsiyonu var. Beşiktaş isterse ödeyerek alabilir. Ancak illa bu rakamı ödemek zorunda değilsiniz. 23 yazar, ben opsiyonu kullanmıyorum 13, 7, 8 veriyorum. Muhakkak o süreç geldiğinde hep birlikte değerlendireceğiz. 4-5 aylık bir süreç var. Talisca, Beşitaş'ta top oynasın isterim. Geleceği parlak birisi. Bu arada düşüş var yalnız ama Talisca gerçekten başarılı bir futbolcu. Beşiktaş'ta kalmasını şahsım adına isterim. O süreç geldiğinde daha düşük rakama da olabilir. Hatta mümkünse beleşe isterim. 

"ABOUBAKAR'I KULÜBÜ BIRAKMADI"

Aboubakar için o gün şartlar ağır geldi. Opsiyonu vardı. Opsiyonlu rakamın altında teklifte bulunduk, kulüp de o fiyata veremeyeceğini söyledi. Kulübü bırakmadı ama. 


Beşiktaş Arda Turan'ı transfer ediyor mu?


Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, Arda Turan transferi hakkında şu ifadeleri kullandı:

Arda Turan haberlerini ben de okuyorum. Arda önemli bir futbolc. Türkiye'yi temsil ediyor. Ancak şu ana kadar Arda Turan gündemimize gelmedi. Eğer ihtiyaç olursa oturup değerlendirilir, tamamen ihtiyaç halinde bakılır. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.